Reklama

Jaka była przyczyna ogromnego pożaru w Nowej Białej? Są pierwsze ustalenia śledczych [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tygodnik Podhalański

Jaka była przyczyna ogromnego pożaru w Nowej Białej? Są pierwsze ustalenia śledczych [WIDEO] - Zdjęcie główne

Pożar w Nowej Białej. | foto Tygodnik Podhalański

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogień strawił 44 budynki, w tym 21 domów, a 9 osób zostało rannych. W całej Polsce organizowane są akcje pomocowe dla pogorzelców z Nowej Białej w województwie małopolskim. Jaka była przyczyna pożaru?

W sobotę w Nowej Białej w Małopolsce szalał tam ogromny pożar. Spłonęły 44 budynki, w tym 21 domów, a 9 osób zostało rannych. Do akcji wyjechało około 400 strażaków. 109 osób straciło dach nad głową.

CZYTAJ TAKŻE:

- To był ogromny pożar. Skala zniszczeń jest znaczna. Dziękuję służbom zaangażowanym w działania. Nie były one łatwe. Jesteśmy gotowi do udzielenia wszelkiej pomocy poszkodowanym. To będą dla nich trudne chwile. Moje służby są do pełnej dyspozycji. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc poszkodowanym przejść przez ten trudny etap.

- mówi wojewoda małopolski, Łukasz Kmita.

Inspektor nadzoru budowalnego, który pracował na miejscu zdarzenia od sobotniego wieczoru, "stwierdził, że pięć budynków nadaje się do całkowitej rozbiórki, dwa z nich są już częściowo rozebrane". Siedem budynków zostało uszkodzonych podczas akcji gaśniczej, w nich konieczne jest wprowadzenie osuszania i znacznych remontów. 14 budynków musi być odbudowanych między innymi poprzez odbudowanie pokrycia dachowego, stropów i innych elementów.

W całym kraju zaczęły się akcje pomocowe. Zbierane są dary dla pogorzelców. Tak jest np. w Kraśniku na Lubelszczyźnie, Zakopanem czy Bochni. Akcje z reguły organizują jednostki OSP. Została także uruchomiona internetowa zbiórka pieniężna.

ZOBACZ TAKŻE:

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. Są pewne przypuszczenia. Prokuratura wszczęła śledztwo. Wstępnie wykluczono podpalenie jako przyczynę pożaru. Z nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM wynika, że przyczyną pożaru mógł być samozapłon siana, które było składowane w jednej ze stodół.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy