Reklama

"Jak zobaczę wieśniaka z Leżajska to nie odpowiadam za siebie!". Mieszkańcy Leżajska hejtowani

Opublikowano:
Autor:

"Jak zobaczę wieśniaka z Leżajska to nie odpowiadam za siebie!". Mieszkańcy Leżajska hejtowani  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Leżajsk był pierwszym ogniwem koronawirusa na Podkarpaciu - to właśnie z tego miasta pochodzą pierwsi zakażeni wirusem z Wuhan w naszym województwie i choć sytuacja rozprzestrzeniła się na pozostałe miejscowości, to leżajszczanie nadal muszą mierzyć się z olbrzymim hejtem w sieci.

Strach przed pandemią koronawirusa wywołał w Internecie nie tylko panikę czy teorie spiskowe, ale również sporą falę hejtu i nienawiści w stosunku do pierwszych zakażonych osób. Na mediach społecznościowych, na forach Internetowych czy nawet w komentarzach pod artykułami informującymi o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem z Wuhan natrafić można na wiele atakujących komentarzy. 

- Jak zobaczę wieśniaka z Leżajska to nie odpowiadam za siebie! 

- Przed chwilą widziałem samochód z rejestracją RLE w Rzeszowie! Obok Millenium Hall! Uważajcie! Chciałem mu rozwalić lusterko kopniakiem albo chociaż napluć na szybę, ale odjechał, nie zdążyłem.

- Należy odizolować miasto, obstawić wojskiem i policją, a do chcących się dostać do miasta strzelać.

To tylko część hejtu jaki spadł na leżajszczan przez wzgląd na to, iż to właśnie z tego miasta i okalającego go powiatu pochodziły pierwsze osoby zakażone koronawirusem. Hejt zaczął bardzo stopniowo maleć wraz z pojawiającymi się nowymi przypadkami zakażeń w innych podkarpackich miastach. Niemniej, niesmak pozostał, a wielu ludzi nadal podsyca nienawiść do leżajszczan. Sam burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański w rozmowie z mediami apelował o solidaryzowanie się z mieszkańcami miasta, a nie stygmatyzowanie ich czy obwinianie o rozwój pandemii na Podkarpaciu. Czy prośby te zostaną wysłuchane? Mamy szczerą nadzieję. Trzeba tutaj jednak nadmienić, że nie wszystkie te komentarze muszą być pisane szczerze - z pewnością wśród wielu hejterów pojawiły się Internetowe trolle, którzy wyczuli doskonały moment do robienia sobie żartów cudzym kosztem.

Sprawa wypłynęła szerzej z powodu zainteresowania Ośrodkiem Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który poinformował na swojej stronie na Facebooku, że hejterami atakującymi ofiary koronawirusa zajmie się prokuratura. 


Informujemy, że nasz portal - Korso24.pl, solidaryzuje się nie tylko z zakażonymi leżajszczanami czy mieszkańcami Podkarpacia, ale z każdym człowiekiem, który musi się teraz mierzyć z COVID-19. Nie będzie u nas tolerancji dla komentarzy, które obrażają czy atakują osoby zakażone koronawirusem, a Was, naszych czytelników prosimy o zgłaszanie ich, jeśli tylko taki zobaczycie. 

Warto nadmienić tutaj, iż na wielu grupach na Facebooku oczerniani i oskarżani są poszczególni ludzie o świadome zaniechanie poddawania się kwarantannie czy roznoszenie koronawirusa dalej pomimo objawów. Nie popieramy rozsiewania plotek, pomówień czy rzucania publicznie nazwiskami osób, co do których mamy podejrzenia. Jeśli posiadasz informacje o tym, iż ktoś faktycznie łamie decyzję o nałożonej na nim obowiązku poddania się kwarantannie domowej - zgłoś taką sprawę do SANEPID-u, a nie atakuj osób na mediach społecznościowych. Pamiętaj, że hejtem można zniszczyć komuś życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE