Reklama

Jak wygląda sytuacja terenów popowodziowych?

Opublikowano: śr, 29 maj 2019 14:44
Autor:

Jak wygląda sytuacja terenów popowodziowych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkody spowodowane ulewnymi deszczami wymusiły na służbach dodatkowe zadania. Od kilku dni policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia. Organizują objazdy w miejscach, gdzie w dalszym ciągu woda uniemożliwia przejazd.

Intensywne opady deszczu spowodowały, że w wielu miejscach naszego regionu doszło do powodzi i podtopień. Choć w wielu miejscowościach sytuacja została już opanowana, to są miejsca, gdzie nadal występują utrudnienia w ruchu.

- W dalszym ciągu najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się na terenie powiatu mieleckiego - informuje podkarpacka policja.

Miejscowe utrudnienia związane z podtopieniami występują w kilku miejscach:
- droga wojewódzka nr 982 relacji Gawłuszowice - Ostrówek,
- drogi powiatowe w miejscowościach: Wadowice, Czermin, Wampierzów,
- drogi gminne w miejscowościach Książnice – Wólka Książnicka, Wadowice Górne.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 875 w Raniżowie na ulicy Grunwaldzkiej (nieprzejezdny most). Wyłączone z ruchu zostały mosty na drogach gminnych w miejscowości Wola Rusinowska i Poręby Dymarskie.

Sytuacja w powiatach m.in. stalowowolskim, strzyżowskim, brzozowskim, niżańskim została opanowana, tam drogi są już przejezdne.

- Policyjne radiowozy patrolują tereny dotknięte powodzią. Tam, gdzie przejazd samochodów, jest niemożliwy policjanci organizują objazdy. Od piątku w akcji uczestniczył policyjny śmigłowiec Black Hawk, który z góry monitorował sytuację na zagrożonym obszarze - zaznacza Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.