Reklama

Jak się mają pszczoły mieleckiego domu kultury?

Opublikowano:
Autor:

Jak się mają pszczoły mieleckiego domu kultury? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2017 roku na dachu Samorządowego Centrum Kultury funkcjonuje pierwsza na Podkarpaciu miejska pasieka. Dziś, 29 czerwca, Stowarzyszenie Apicultura zorganizowało II Miejskie Miodobranie. Każdy mógł zobaczyć jak powstanie miód.

O tym, że pszczoły czują się bardzo dobrze w przestrzeni miasta, wiemy już od bardzo dawna. Pierwsza miejska pasieka powstała na dachach Paryża, a od 2017 roku Mielec też ma swoją. Jedna z nich znajduje się na dachu domu kultury, a druga na dachu miejskich wodociągów. Dziś w ramach miodobrania mielczanie mogli uczestniczyć w specjalnym pokazie pozyskania miodu z pasieki znajdującej się na dachu SCK. Jak się okazało, zapalonym pszczelarzem jest prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, który prowadził taką pasiekę przy swoim domu.

- Jest to światowy trend. Pierwszym miastem, które otworzyło się na tworzenie takich pasiek to był Paryż. To były lata 70. pierwsze rodziny pszczele zamieszkały na dachu opery i tak z roku na rok zaczęło przybywać takich miejsc. W Polsce ja słyszałem o Warszawie, Krakowie, a nawet słyszałem o bliskim nam Krośnie. Warto zaznaczyć, że nasza mielecka pasieka powstała jako pierwsza na Podkarpaciu - powiedział nam Łukasz Michałowski z Apicultura.

Filmy i zdjęcia z II Miejskiego Miodobrania zobaczysz TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE