Reklama

Imigranci z Afganistanu chcieli się dostać do Niemiec

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Imigranci z Afganistanu chcieli się dostać do Niemiec - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech imigrantów z Afganistanu. Wydarzenie miało miejsce w Wyżnem. Mężczyźni wysiedli ze skrzyni narzędziowej serbskiej ciężarówki i na pobliskiej stacji paliw szukali transportu do Niemiec.

Informację o cudzoziemcach otrzymali strażnicy graniczni z placówki w Rzeszowie-Jasionce. W celu weryfikacji informacji, funkcjonariusze straży granicznej pojawili się na miejscu  już po kilkunastu minutach. Wsparcia udzielili im policjanci ze Strzyżowa.

- Trzech mężczyzn w wieku 18 lat i jeden  25-latek nie miało przy sobie żadnych dokumentów. Ich tożsamość ustalono na podstawie oświadczeń ustnych. Imigranci od razu przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy w ukryciu. Trasę z Serbii przez Węgry i Słowację pokonali w skrzyni narzędziowej naczepy serbskiej ciężarówki. Do skrytki wsiedli bez wiedzy kierowcy na serbsko-węgierskiej granicy. Pomogli im w tym przemytnicy, za co zainkasowali po 8-10 tys. euro od osoby. Mężczyźni chcieli dotrzeć do Niemiec, gdzie mieszkają ich znajomi.

- informuje Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Afgańczycy dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Trwają czynności zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do opuszczenia Polski. Tymczasem decyzją sądu zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE