Reklama

Huta Stalowa Wola pomaga w walce z KORONAWIRUSEM!

Opublikowano:
Autor:

Huta Stalowa Wola pomaga w walce z KORONAWIRUSEM! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Huta Stalowa Wola przekazała 500 tysięcy złotych do placówek medycznych z przeznaczeniem do walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

Huta Stalowa Wola dołączyła do grona firm wspomagających wysiłek i poświęcenie kadry medycznej dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, przekazując na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych. Środki finansowe zostaną spożytkowane na działania, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Huta Stalowa Wola przekazała pieniądze następującym placówkom: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Placówki te służą nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale również całego regionu i są aktywnym elementem w walce z epidemią koronawirusa.

Warto dodać, że oprócz wsparcia finansowego, HSW razem z KGHM przekaże do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli środki ochrony osobistej.

- W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii jako jeden z największych pracodawców w regionie nie możemy pozostać obojętni. Doceniamy wielkie zaangażowanie służb działających na pierwszym froncie walki z epidemią i chcemy tę walkę wspierać. Jako firma odpowiedzialna społecznie przekazujemy na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt, w szczególności środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji - powiedział Bartłomiej Zając, prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

W Hucie Stalowa Wola zostały wdrożone wszelkie środki ostrożności i procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami służb sanitarnych i państwowych. Spółka zastosowała między innymi elastyczne formy pracy, ograniczające czas przebywania na terenie zakładu, czy też umożliwiające realizowanie zadań i obowiązków z miejsca zamieszkania. Huta graniczyła krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe oraz organizację spotkań służbowych stawiając na wideokonferencje, telekonferencje i organizację prac zespołów z pomocą narzędzi teleinformatycznych. W pracy zespołów produkcyjnych wprowadzone procedury i regulacje umożliwiają korzystanie z elastycznego czasu pracy oraz indywidualny rozkład czasu pracy, pozwalający na wprowadzenie rotacyjnej obecności pracowników na zmianach. Huta Stalowa Wola utrzymuje ciągłość pracy i produkcji oraz realizacji projektów i programów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE