Reklama

Historia jak z hollywoodzkiego filmu! Zakochani blisko 4 lata unikali więzienia [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Historia jak z hollywoodzkiego filmu! Zakochani blisko 4 lata unikali więzienia [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć nie ma w tej relacji krwawych strzelanin i akcji rodem z filmów Martina Scorsese, to jednak znajdziemy w niej nieco amerykańskiego nonszalancji i młodzieńczego sprytu. Ona była poszukiwana za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. On za oszustwa kredytowe. Oboje postanowili uciekać przed więzieniem. Trwało to aż cztery lata.

Poszukiwana para od kilku lat nie miała kontaktu ze swoimi bliskimi. Zmienili dane osobowe, a nawet wygląd. Kobieta poszukiwana była na podstawie dwóch listów gończych i do odbycia miała karę prawie dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwa związane z kradzieżami mienia. 

Groziła jej też kara do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ była podejrzewana o pobicie przy użyciu kija baseballowego małoletniej dziewczyny i kradzieży jej karty bankomatowej. Poszukiwana zmuszała też groźbą pokrzywdzoną do zmiany zeznań. Na domiar złego 26-latka związała się z innym przestępcą -  26-letnim mężczyzną. Komenda w Jaworze poszukiwała go na podstawie listu gończego za oszustwo kredytowe.


CZYTAJ TAKŻE: 37 osób z zarzutami o oszustwo podatkowe. Wśród nich funkcjonariusze służby celnej


Wpadli w… Stalowej Woli

W poszukiwania, poza komendą we Wrocławiu i komendą powiatową w Jaworze, włączyli się „wrocławscy łowcy głów”. Po blisko czterech latach funkcjonariuszom udało się odnaleźć zakochanych przestępców. Ustalono, że przenieśli się do Stalowej Woli, gdzie prowadzili swobodne życie, unikając odpowiedzialności karnej.

Pod koniec września br. funkcjonariusze namierzyli poszukiwanych na jednym ze stalowowolskich osiedli. Zatrzymali zaskoczoną parę, która nie spodziewała się, że policjanci namierzą ich tak daleko od rodzinnego domu, czyli Jawora.

Oboje znajdują się już w Zakładzie Karnym. Kobieta została skazana na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Jej partner odbędzie pół roku kary.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE