Reklama

Grawant naszej niepodległości - Wojsko Polskie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Grawant naszej niepodległości - Wojsko Polskie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 sierpnia to święto Wojska Polskiego. W całym kraju trwają uroczystości z nim związane - również w stolicy Podkarpacia.

Uroczystości w Rzeszowie, jak co roku,odbyły się przed pomnikiem generała Władysława Sikorskiego. Poprzedziła je msza święta w Kościele Garnizonowym. Asystę honorową wystawili żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, młodzież strzelecka oraz instytucje regionalne.

- Wojsko Polskie jest dziś gwarantem naszej niepodległości, niepodległości Polski – kraju miotanego przez całe minione dziesięciolecia wojnami i konfliktami

- pisał marszałek Władysław Ortyl w liście do żołnierzy, skierowanym z okazji Święta Wojska Polskiego. Samorząd województwa reprezentował dziś wiceprzewodniczący sejmiku - Jerzy Cypryś.

– Chcemy wyrazić wdzięczność obrońcom naszej Ojczyzny minionego i obecnego czasu. Chcemy podziękować za ofiarę życia w Bitwie Warszawskiej i we wrześniu 1939 roku, za każdą ofiarę żołnierskiego życia na frontach II wojny światowej i ofiarę misji pokojowych, humanitarnych i stabilizacyjnych. Dziękujemy za trudy zmagań z kalectwem fizycznym i naznaczeniem psychicznym, bo charakter wojny jak nic innego obnaża zło i okrucieństwo

- powiedziała wojewoda Ewa Leniart, zaznaczając, że żołnierze są ważnym ogniwem budowania bezpiecznego państwa także w czasie pokoju.

- To wy tworzycie wizerunek Polski jako bezpiecznego kraju i wiarygodnego sojusznika

- dodała wojewoda.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej pomiędzy oddziałami polskimi i bolszewickimi. W tym roku przypada 97. rocznica tego wydarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE