Reklama

Gigant opuścił lotnisko w Jasionce [FOTO, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Gigant opuścił lotnisko w Jasionce [FOTO, VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miłośnicy lotnictwa na Podkarpaciu mieli przez kilka dni nie lada gratkę. Na płycie lotniska w Rzeszowie-Jasionce można było zobaczyć jak wygląda jeden z największych samolotów transportowych na świecie: AN - 124 Rusłan.

7.10:

An-124 Rusłan wystartował z lotniska w Jasionce. Największy samolot transportowy świata był tu przez kilka dni. Na Podkarpacie przyleciał ze sprzętem medycznym z Chin, zamówionym przez spółkę Zarys z Zabrza, zajmującą się dostawą sprzętu medycznego.

Po rozładunku cieszył oko miłośników lotnictwa.


29.09:

Według nieoficjalnych informacji, jakie można znaleźć na grupach pasjonatów zdjęć samolotów, AN - 124 Rusłan ma odlatywać z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka 30 września.

28.09:

AN - 124 Rusłan to jeden z największych na świecie samolotów transportowych. Ma 73 metry rozpiętości, 69 metrów długości i 6,4 metra wysokości. Może jednorazowo przewieźć 150 ton ładunku (jego rekord to 171 ton). Zasięg samolotu to ponad 16 tysięcy kilometrów, maszyna może lecieć bez przerwy przez 20 godzin.

 

 

Na rzeszowskie lotnisko Rusłan przyleciał z Chin z ładunkiem jednorazowych środków ochrony indywidualnej i artykułów medycznych dla polskich szpitali.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE