Reklama

Giertych zatrzymany przez CBA! Stracił przytomność w trakcie przeszukania domu [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Giertych zatrzymany przez CBA! Stracił przytomność w trakcie przeszukania domu [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu Romana Giertycha i Ryszarda K. Mieli brać udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki.

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. 

- Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.


- informuje CBA


CZYTAJ TAKŻE:

Co wydarzyło się dzisiaj na Podkarpaciu?


12-nastu zatrzymanych

Materiał zgromadzony przez  agentów CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu ma przekraczać 90 mln złotych.

- Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.


- czytamy w komunikacie. 

O zatrzymaniu byłego ministra edukacji pisała jego córka – Maria Giertych. Jej wpis możemy znaleźć na twitterze. Jeszcze godzinę temu trwało przeszukiwanie domu zatrzymanego. Łącznie w sprawie zatrzymano aż 12 osób. Działania CBA były skoordynowane, zatem wszystkich podejrzanych zatrzymano w jednym czasie. 


CZYTAJ TAKŻE:

Więcej obostrzeń, więcej czerwonych stref - gospodarka będzie miała problemy!


Roman Giertych przed aresztowaniem zdołał zamieścić wpis na Facebooku. Uważa, że działania CBA mają charakter polityczny i są próbą zamiecenia pod dywan fatalnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. 

- Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel"

- czytamy w opublikowanym na Twitterze oświadczeniu Romana Giertycha.

- Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS".

- czytamy w jednym z wpisów Marii Giertych. 

Jak informują media Roman Giertych miał stracić przytomność w trakcie przeszukania w swoim domu.

 

— Michał Dukaczewski (@mdukaczewski) October 15, 2020

[email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE