Reklama

Ghańczyk z fałszywymi dokumentami nie wjechał do Polski

Opublikowano:
Autor:

Ghańczyk z fałszywymi dokumentami nie wjechał do Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do zatrzymania obywatela Ghany doszło w miejscowości Korczowa, gdzie legitymował się fałszywą duńską wizą oraz stemplami kontroli granicznej trzech europejskich państw. 25-letni mężczyzna kupił je za 500 euro na Ukrainie, i na ich podstawie chciał dotrzeć Holandii.

25-letni cudzoziemiec zgłosił się do kontroli granicznej 29 lutego w Korczowej. Podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.                                                                                                         

Szczegółowe sprawdzenia dokumentów oraz danych z międzynarodowych baz potwierdziły fałszerstwo. Ghańczyk od razu przyznał się do oszustwa. Dodał, że dokumenty kupił za 500 euro w trakcie pobytu na Ukrainie. Fałszywe stemple kontroli granicznej z Hiszpanii, Danii oraz Holandii miały potwierdzić rzekomo odbyte podróże i zwiększyć wiarygodność wizy - podał Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu 

Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna wydał mu decyzję o odmowie wjazdu i skierował z powrotem na Ukrainę.

Ujawniona fałszywa wiza jest pierwszym tego typu przypadkiem ujawnionym w 2020 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W dwóch pierwszych miesiącach br. ujawniono łącznie 47 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE