Reklama

Generał z Podkarpacia

Opublikowano: sob, 27 lip 2019 23:23
Autor:

Generał z Podkarpacia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 lipca przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podkarpacka policja powitała nadinspektora Henryka Moskwę, który 24 lipca, z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał nominację generalską.

W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej odbyły się Centralne Obchody Święta Policji w Warszawie. Podczas uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda mianował czterech oficerów Policji na stopnie generalskie. Wśród mianowanych na stopień nadinspektora Policji był insp. Henryk Moskwa komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Nadinspektor Henryk Moskwa urodził się w 1973 roku w Pruchniku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. We wrześniu 1992 r. rozpoczął służbę w Policji i naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po jej ukończeniu w 1996 r. trafił do pionu kryminalnego jarosławskiej komendy. Z tą jednostką związał swoje zawodowe życie. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach 2009-2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, od 2015 r. zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu, a od stycznia 2016 r. Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu. W grudniu 2017 r. objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

26 lipca nadinspektor Henryk Moskwa przywitał się z kompanią honorową, podkarpackimi policjantami, przedstawicielami władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentantami służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją oraz przedstawicielami duchowieństwa.

Najwyższe władze szczebla wojewódzkiego złożyli generałowi gratulacje i serdeczne życzenia.

W uroczystości przywitania generała wzięła również udział kompania honorowa KWP w Rzeszowie, oraz Miejsko-Kolejowej Orkiestra Dęta z Jasła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.