Reklama

Gdzie jest obiecana pomoc? Rząd PiS-u zapomniał o powodzianach z Podkarpacia!

Opublikowano:
Autor:

Gdzie jest obiecana pomoc? Rząd PiS-u zapomniał o powodzianach z Podkarpacia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kampania wyborcza jest już za nami, rządzący z Prawa i Sprawiedliwości obiecywali pomoc finansową dla powodzian z Podkarpacia. Europoseł Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska pyta kiedy obiecane wsparcie trafi do potrzebujących.

Wielka woda w czerwcu zalała kilka powiatów na Podkarpaciu. Zbiegło się to z kampanią wyborczą i sprawiło, że rządzący z wielką chęcią składali różne obietnice. Tak też było w przypadku walczącego o reelekcję Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tak mówił w trakcie swojej czerwcowej wizyty na Podkarpaciu.

- Przyjechałem na Podkarpacie, na tereny zniszczone przez powódź, bo to nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje. Nikt, kogo dotknęło nieszczęście nie zostanie bez pomocy. Dziękuję wszystkim służbom, szczególnie Strażakom i Żołnierzom. Jestem z Państwem. Nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje.

- powiedział Andrzej Duda podczas wizyty w Jaworniku Polskim.


Teraz kiedy emocje kampanijne opadły o obietnicach wsparcia przypomniała europoseł Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska. Napisała list do Prezydenta Andrzeja Dudy list w sprawie obietnic pomocy mieszkańcom zniszczonej przez czerwcowa nawałnicę Trzcinicy w powiecie jasielskim. Przypomniała również, że zniszczony został niezwykle popularny obiekt turystyczny Karpacka Troja.

- W trakcie kampanii wyborczej, która zbiegła się z z tragiczną w skutkach powodzią, w powiecie jasielskim, Pan Prezydent, odwiedzając zalane tereny, obiecał pomoc w formie odszkodowań do nawet 200 tysięcy złotych. Mieszkańcy zniszczonych domostw, z którymi się spotkałam, wielokrotnie nawiązują do obiecanej pomocy, która mimo upływu 3 miesięcy i zakończenia kampanii wyborczej, do tej pory do nich nie trafiła. Chcąc wierzyć, że wypowiedziane przez Pana Prezydenta słowa i wyrazy wsparcia były pokierowane faktyczną troską o powodzian, a nie chłodną kalkulacją polityczną, apeluje do Pana o wywiązanie się z obietnicy i realną pomoc dla poszkodowanych. Idzie zima. Poszkodowani zostali bez środków finansowych, za które mogliby przeprowadzić niezbędny remont. Tracąc dorobek całego życia, poza doraźną pomocą, zostali pozostawieni sami sobie. Wśród powodzian są zarówno młode rodziny z małymi dziećmi, jak i osoby starsze, którym na życie musi wystarczyć skromna emerytura.

- czytamy w liście.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE