Reklama

Gazem pieprzowym w kibiców i przechodniów! Policja: działaliśmy adekwatnie do sytuacji

Opublikowano:
Autor:

Gazem pieprzowym w kibiców i przechodniów! Policja: działaliśmy adekwatnie do sytuacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po trzecioligowym meczu pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Stalą Stalowa Wola policja użyła gazu w stronę wychodzących z piłkarskiego stadionu. Problem w tym, że nie zrobiła tego tam gdzie sytuacja "była napięta", ale tam gdzie przechodzili zwykli kibice oraz przypadkowe osoby, także w towarzystwie dzieci!

Zarejestrowana telefonem komórkowym interwencja policji miała miejsce po zakończonym meczu trzeciej ligi Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Stalowa Wola, obok wyjścia ze stadionu od strony Ronda Siarkowców. Na filmiku widać, jak policja używa gazu wobec osób spokojnie przechodzących na chodniku! O całej sprawie pisaliśmy szeroko - TUTAJ - ZOBACZ NAGRANIE VIDEO>>

Użycie gazu stało się na tyle głośne, że policja nie miała wyjścia i musiała wszcząć postępowanie wyjaśniające w tej sprawie!


Czytaj także:


Po ponad miesiącu jest ocena działania policjantów z Tarnobrzega i Rzeszowa.

Wydział Kontroli Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie skontrolował działania funkcjonariuszy podczas meczu w Tarnobrzegu i po nim oraz zasadność użycia środków przymusu bezpośredniego, w tym gazu pieprzowego. Poddaliśmy analizie materiały filmowe, również te, które zarejestrowała policja. Z ustaleń kontrolerów wynika, że działanie funkcjonariuszy było prawidłowe, użycie środków przymusu było zasadne i adekwatne do sytuacji.

- mówi na łamach portalu tyna.info.pl podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowa Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Mecz zabezpieczali też mundurowi z Przemyśla, tam postępowanie jeszcze się nie zakończyło.


Zobacz także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE