Reklama

Galerie handlowe otwarte. Zobacz na jakich zasadach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Galerie handlowe otwarte. Zobacz na jakich zasadach - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 28 listopada powraca życie do galerii handlowych. W sklepach obowiązują jednak pewne limity i reżim sanitarny.

Od 28 listopada otwarte będą sklepy i punktu usługowe w galeriach i parkach handlowych, ale w ścisłym reżimie sanitarnym (otwarte są: sklepy meblowe, spożywcze, apteki, drogerie, odzieżowe, obuwnicze, dziecięce, sportowe, jubilerskie, budowlane oraz te z artykułami gospodarstwa domowego).

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 klient na 15 m kw, utrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Nadal zawieszona jest działalność parków rozrywki, dyskotek i klubów nocnych, a także siłowni, klubów fitness i aquaparków. Gastronomia prowadzi działalność wyłącznie "na wynos" i "na dowóz". Salony fryzjerskie i kosmetyczne mogą funkcjonowanie w reżimie sanitarnym – co oznacza co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami oraz nie więcej niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi z wyjątkiem obsługi.

Wciąż będą obwiązywać godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godz. 10–12), przy czym z uwagi na zwyczajowo skrócony czas pracy w dniu 24 grudnia rząd proponuje rezygnację z tego obostrzenia w tym dniu.

Niedziele handlowe w grudniu - lista, daty

  • 6 grudnia - niedziela handlowa (jest zgoda Sejmu)
  • 13 grudnia - niedziela handlowa
  • 20 grudnia - niedziela handlowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE