Reklama

Finał konkursu "Podkarpacie tutaj mieszkam". Znamy nazwiska zwycięzców [FOTO PATRONAT KORSO24]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Województwo podkarpackie niebawem wkracza w 21 rok swego istnienia. 1 stycznia 1999 roku zaczęło ono swój żywot jako jedno z 16 województw rządowo-samorządowych. Z tej okazji Instytut Nauk Socjologicznych w Uniwersytecie Rzeszowskim zaprosił uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów uczelni wyższych z naszego regionu do udziału w konkursie.

Jako patron medialny wydarzenia, zachęcaliśmy doi udziału w konkursie: Walcz o nagrodę w konkursie "Podkarpacie - tutaj mieszkam" [PATRONAT KORSO24]

Celem konkursu było przedstawienie refleksji młodego pokolenia dotyczących sukcesów, osiągnięć i wyzwań związanych Podkarpackiem w dwóch minionych dekadach.

Przygotowanie prac konkursowych było motywacją do wyrażenia swoich odczuć w stosunku do małych ojczyzn. Inspirację do szerszego spojrzenia na swoje otoczenie, doceniania obcowania z najbliższymi ludźmi z rodziny, szkoły, parafii i czerpania sił twórczych z otaczającej przyrody daje dzieło socjologiczne Korzeniami wrosłem w ziemię profesora Jana Szczepańskiego, jednego z najwybitniejszych socjologów polskich. Z kolei profesor z Podkarpacia Władysław Szafer zwraca uwagę na imperatyw historyczny: Pamięć o przeszłości niech będzie harmonijna z myślą o teraźniejszości. Zaś profesor Grzegorz Kołodko określił związek przeszłości z przyszłością: Trzeba umiejętnie zerkać wstecz, aby z otwartą głową budować przyszłość.

W Gali Finałowej Konkursu zorganizowanego przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa podkarpackiego oraz z partnerami Podkarpackim Kuratorium Oświaty i Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, uczestniczyli Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor UR i ks. dr hab. Witold Jedynak, prof. UR, dyrektor INS.

Wręczyli oni dyplomy i nagrody ufundowane przez marszałka dla dziewięciu laureatów i 2 wyróżnienia ufundowane przez INS UR za prace fotograficzne, plastyczne, literackie i multimedialne.

Uczennice szkół podstawowych otrzymały nagrody za dwa pierwsze miejsca: Milena Piotrowska (SP 33 w Rzeszowie) i Maja Sikora (SP 6 w Rzeszowie). Miejsca drugie przypadły Marii Kołcz (SP w Biedaczowie) i Karolowi Piekarzowi (SP 1 w Tyczynie). Paweł Blok (SP w Rączynie) i Paweł Rospond (SP w Makowiskach) zdobyli trzecie miejsca, zaś Karol Kozar (SP 6 w Jarosławiu)  i Magdalena Strzępka (SP w Łączkach Brzeskich) wyróżnienia. Laureaci z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie to: Gabriela Kowalska (I miejsce), Klaudia Klesyk (II miejsce) i Ewelina Krupa (III miejsce). Opiekunowie młodych artystów otrzymali podziękowania wraz z dyplomami.

Ucztę duchową brawurowym wykonaniem piosenek zgotowało uczestnikom dwóch braci Wiktor (9 lat) i Marcel (11 lat) Kotuła z Leżajska, wokaliści z Centrum Sztuki Wokalnej Anny Czenczek z Rzeszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE