Reklama

FAŁSZYWKI na granicy

Opublikowano:
Autor:

FAŁSZYWKI na granicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpaccy strażnicy graniczni pełniący służbę w Korczowej i Barwinku znaleźli fałszywe prawa jazdy. W jednym z przypadków podróbka uprawnień kierowcy miała być podstawą do zwolnienia z kwarantanny.

- 12 maja  w Barwinku, w trakcie kontroli 28-letniego ob. Polski wjeżdżającego do Polski ze Słowacji, strażnicy graniczni ujawnili podejrzane ukraińskie prawo jazdy. Mężczyzna podróżujący samochodem osobowym tłumaczył, że jest zawodowym kierowcą. Wnikliwa kontrola dokumentu potwierdziła fałszerstwo dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami wszystkich kategorii. Mężczyzna przyznał, że oszustwo miało na celu ominięcie obowiązkowej kwarantanny, a dokument kupił nas Ukrainie przez Internet. 28-latek został skierowany na obowiązkową kwarantannę, a po jej zakończeniu strażnicy graniczni będą kontynuować czynności w związku z oszustwem.

- przyznaje Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

W Korczowej od połowy marca funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili już kilkanaście fałszywych dokumentów. W większości były to prawa jazdy wykorzystywane przez obywateli Ukrainy, część z nich zamierzała pracować w Polsce jako zawodowi kierowcy. Funkcjonariusze SG znaleźli również trzy fałszywe dowody rejestracyjne oraz dwa zaświadczenia ADR uprawniające do przewozu materiałów niebezpiecznych. Zawsze w takich przypadkach wszczynane są postępowania karne, a osoby posługujące się fałszywkami najczęściej kierowane z powrotem na Ukrainę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE