Reklama

Eksperyment procesowy rzucił nowe światło na ucieczkę sprawców

Opublikowano:
Autor:

Eksperyment procesowy rzucił nowe światło na ucieczkę sprawców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jechali BMW pod prąd. Na Al. Kopisto uderzyli z impetem w Renaulta. Siła zderzenia była tak duża, że podróżujący Renaultem wypadli z auta. Do tego wypadku doszło prawie 3 miesiące temu, a poszkodowani nadal są pod opieką lekarzy. Sprawcy uciekli, choć widzieli, co się stało. Sprawa była na tyle skomplikowana, że rzeszowska prokuratura przeprowadziła eksperyment. Rzucił on nowe światło na sprawę.

O wypadku pisaliśmy tu:

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie śledztwo dotyczące wypadku z 1 grudnia na skrzyżowaniu ulic Kopisto i Podwisłocze dało podstawy do poszerzenia kręgu osób podejrzanych.

- Dotychczas zarzut przedstawiono kierowcy samochodu marki BMW, zarzucając mu doprowadzenie do zderzenia z samochodem marki Renault, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia. Eksperyment procesowy, jaki został przeprowadzony 3 lutego na miejscu wypadku, pozwolił na przyjęcie, że pasażer samochodu marki BMW, który wraz z kierowcą tego pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia, wysiadając z pojazdu widział, że zarówno kierowca, jak i pasażer samochodu Renault w wyniku zderzenia pojazdów, zostali wyrzuceni na chodnik

- przekazuje prokurator okręgowy, Łukasz Harpula.

Pasażer samochodu marki BMW – Andrzej H. w związku z tym 17 lutego usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku.

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, złożył wyjaśnienia, po czyn uzgodnił z prokuratorem warunki dobrowolnego poddania się karze.Występek nieudzielenia pomocy zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3

- dodał prokurator.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE