Reklama

Dwójka oszustów zaniżała wagę towarów w sklepie. Odpowiedzą za to

Opublikowano:
Autor:

Dwójka oszustów zaniżała wagę towarów w sklepie. Odpowiedzą za to - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 21-letni mężczyzna wspólnie ze swoją znajomą odpowiedzą za oszustwo. W jednym ze sklepów w Tarnobrzegu, mężczyzna podtrzymywał wagę od dołu, powodując zaniżanie ciężaru ważonych produktów. W tym czasie kobieta pilnowała, by nikt go nie nakrył. Oszustwo wypatrzyło czujne oko sklepowego monitoringu.

W czwartek, 14 maja, tarnobrzescy policjanci zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego z marketów spożywczych, o ujęciu klienta, który oszukiwał podczas robienia zakupów. Okazało się, że mężczyzna będąc na dziale samoobsługowym zważył produkty, następnie naklejał metki z cenami, które po ponownym zważeniu wykazywały wyższą wagę i cenę.

- Funkcjonariusze, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy, ustalili, że 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega podtrzymywał od dołu wagę sklepową, powodując zaniżanie ciężaru ważonych produktów, a następnie naklejał metkę z zaniżoną ceną na towarze. W tym czasie jego znajoma, 20-letnia mieszkanka Gorzyc pilnowała by nikt go nie nakrył podczas robienia nieuczciwych zakupów. Policjanci zatrzymali oszustów.

- wylicza podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Mundurowi przedstawili im zarzuty popełnienia przestępstwa, do których się przyznali. Ustalono, że proceder ten trwał od kilku tygodni, a straty wyniosły 40 złotych przy ważeniu owoców, warzyw i słodyczy. Nieuczciwi klienci za popełnione przestępstwo będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE