Reklama

DWÓCH PACJENTÓW z koronawirusem! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

DWÓCH PACJENTÓW z koronawirusem! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u jednej z pielęgniarek z tarnobrzeskiego Hospicjum im. Św. Ojca Pio. Patogen wykryto również u pacjentów.

4.05:

Dwóch pacjentów tarnobrzeskiego hospicjum u których testy potwierdziły zakażenie koronawirusem zostało przewiezionych do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. W placówce zachowywane są wszelkie środki ostrożności, wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenia się patogenu.

30.04:

Kilka dni temu tarnobrzeskie Hospicjum miało szczęście. Tym razem jednak los się odwrócił, bo u pielęgniarki pracującej w tarnobrzeskim Hospicjum Ojca Pio potwierdzono zakażenie koronawirusem. Testy przeprowadzone u wszystkich osób z personelu i pacjentów, wykazały, że zakażona jest również jedna z pacjentek. Kobietę przewieziono już do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. Zakażona pielęgniarka, to jedna z czterech pracownic hospicjum, zatrudnionych na stałe w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu, na oddziale neurologii. Teraz pracownicy, którzy mieli kontakt z chorymi trafiły na kwarantannę, a placówka musi sobie radzić w okrojonym zestawieniu kadrowym. Sanepid pobrał wymazy od wszystkich pracowników i pacjentów oddziału hospicjum, na którym pracowała zakażona kobieta.

22.04: godz. 19:50

Są wyniki badań pielęgniarki pracującej zarówno w sandomierskim szpitalu, jak i tarnobrzeskim hospicjum. Wynik testu genetycznego jest negatywny - to informacja przekazana przez prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który rozmawiał w tej sprawie ze starostą sandomierskim Marcinem Piwnikiem.

22.04, godz. 17:35

Tarnobrzeskie hospicjum zostało postawione w stan alarmu. Trwa bowiem wyczekiwanie na wynik wymazu pobranego od pracującej tam pielęgniarki w celu potwierdzenia lub wykluczenia koronawirusa. Pielęgniarka, której pobrano wymaz pracuje także na Oddziale Neurologicznym szpitala w Sandomierzu gdzie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Całemu personelowi oddziału wykonano testy serologiczne. U pracownicy hospicjum test wypadł pozytywnie. Wiarygodne są tylko testy genetyczne.

Oddział hospicjum na którym pracuje pielęgniarka obsługuje 24 pacjentów. W całym obiekcie przebywa obecnie 80 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE