Reklama

Duże zmiany w programie "500 plus"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Duże zmiany w programie "500 plus" - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "500 plus" to najsłynniejszy program rodzinny rządu, który obejmuje wszystkie dzieci do 18 roku życia. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wniosków o kontynuacje wypłat nie trzeba było składać. W 2021 trzeba to będzie już robić.

Prawo do świadczenia "500 plus" jest ustalane na rok (obecnie od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku) i należy go w każdym roku odnawiać. W tym roku ze względu na kornawirusa nie trzeba było tego robić, ale już w 2021 obowiązek ten powróci.

Zmienią się jednak okresy wypłaty świadczenia i  terminy. Nowy okres świadczenia to 1 czerwca danego roku do 31 maja następnego roku, a pierwsze wnioski o "500 plus" rodzice będą mogli złożyć już w lutym.

Od 1 lutego można będzie składać wnioski drogą elektroniczną poprzez system bankowości elektronicznej albo Platformę Usług Elektronicznych ZUS, a od 1 kwietnia w formie papierowej wysyłając wniosek pocztą, albo składając go bezpośrednio w gminie. Terminy są ważne bowiem od ich zachowania zależy ciągłość wypłat programu "500 plus." (...) POZNAJ NAJWAŻNIEJSZE DATY>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy