Reklama

Drugi stopień zagrożenia terrorystycznego na Podkarpaciu! Wprowadzono alert BRAVO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja.pl

Drugi stopień zagrożenia terrorystycznego na Podkarpaciu! Wprowadzono alert BRAVO - Zdjęcie główne

Alert antyterrorystyczny na Podkarpaciu! | foto policja.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki podpisał w poniedziałek (28 lutego) wieczorem zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego. Jak zapewnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alert ma charakter prewencyjny, związany z sytuacją geopolityczną i napływem uchodźców z Ukrainy

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Czy to oznacza, że na Podkarpaciu może dojść do ataków terrorystycznych? Podniesienie o jeden stopień alertu antyterrorystycznego wskazuje, że istnieje taka możliwość. 

- Wprowadzenie stopnia BRAVO jest sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności - przekazuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podało, że do Polski przybyło już ponad 300 tysięcy uchodźców z Ukrainy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy