Reklama

Druga fala zwolnień w Pratt & Whitney Rzeszów. Ile osób straci pracę?

Opublikowano:
Autor:

Druga fala zwolnień w Pratt & Whitney Rzeszów. Ile osób straci pracę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca bieżącego tygodnia wypowiedzenia otrzyma nawet 175 pracowników z grupy nieprodukcyjnej. 14 października zwolnienia grupowe zostały uzgodnione ze związkiem zawodowym.

Spośród 4,5 tys. osób zatrudnionych w firmie, w ramach pierwszej tury zwolnień wypowiedzenia trafiły do 303 pracowników produkcji. Kolejne wypowiedzenia otrzymają pracownicy administracyjni. 

- W dniu wczorajszym przekazaliśmy informacje pracownikom nieprodukcyjnym o kolejnych zwolnieniach. Dzisiaj zawarliśmy porozumienie ze związkami o zwolnieniu do 175 osób.


- wyjaśnia Andrzej Czarnecki, rzecznik Pratt&Whitney Rzeszów.


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać na Podkarpaciu?


Wysokość odpraw

Jak tłumaczy rzecznik firmy, zwolnienia wynikają z załamania w branży lotniczej. Chodzi o blisko 80-procentowy spadek zapotrzebowania na produkty, które dostarcza Pratt&Whitney. Wiemy, że jednym z kryteriów oceny pracowników typowanych do zwolnienia ma być staż pracy. 

 - To porozumienie jest identyczne, jak w przypadku pierwszej fali. Będą takie same kryteria przyznawanych odpraw. W kryteriach zwolnień ujęto m.in. staż pracy.


- tłumaczy Marian Lassota z komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Pratt&Whitney Rzeszów.


CZYTAJ TAKŻE: 

Fala zwolnień grupowych zalała Podkarpacie!


Zgodnie z ustawą, mówiącą o odprawach z tytułu zwolnień grupowych, odprawę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia otrzymuje osoba zatrudniona krócej niż 2 lata. Dwumiesięczne wynagrodzenie otrzymają pracownicy zatrudnieni od 2 do 8 lat. Na najwyższą stawkę mogą liczyć osoby pracujące w tym samym miejscu pracy od ponad 8 lat (trzymiesięczne wynagrodzenie). Warto dodać, że maksymalna wysokość odprawy, wypłacanej w ramach zwolnienia grupowego w 2020 r., wynosi 15-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE