Reklama

Inwestorzy przesadzili. Unieważnienie przetargów na budowę dwóch obwodnic

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. GDDKiA

Inwestorzy przesadzili. Unieważnienie przetargów na budowę dwóch obwodnic - Zdjęcie główne

foto fot. GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie zdecydowała się anulować przetarg na dwie obwodnice.

W przypadku obu obwodnic chodziło o przygotowanie studium korytarzowego, studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Powodem były zbyt wysokie kwoty za przygotowanie dokumentacji.

- W Przemyślu postępowanie przetargowe zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferta z najniższą ceną złożona przez firmę IVIA S.A., zawiera kwotę 13 407 000,00 zł brutto i przewyższa tą, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty, tj. 5 999 657,10 zł brutto do wartości oferty z najniższą ceną

- czytamy na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg  Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku obwodnicy Miejsca Piastowego

- Postępowanie przetargowe zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferta z najniższą ceną złożona przez Konsorcjum w składzie: MPRB Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum, Mosty Kraków S.A. – Partner Konsorcjum, MP Infra Sp. z o.o. – Partner Konsorcjum, zawiera kwotę 11 488 200,00 zł brutto i przewyższa tą, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty, tj. 6 081 126,15 zł brutto do wartości oferty z najniższą ceną.

- informuje GDDKiA. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy