Reklama

Droga przy targu jak śmietnik. "A po tej drodze autobusy wożą ludzi" [FOTO]

Opublikowano: wt, 19 lis 2019 15:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Targowiska - temat rzeka. Ale skupmy się na tych, które mamy do dyspozycji w Rzeszowie. Jest ich kilka i każdego dnia zarządca z firmą sprzątającą musi się mierzyć z tym, co zastanie po godzinach pracy kupców. Stosy tekturowych pudeł, rozrzucone worki ze śmieciami, folie, stosy papierów, butelek - targowiska wyglądają jak pobojowisko. Cały ten bałagan zawiewa na drogi, po których poruszają się samochody, autobusy. "Przecież to realne niebezpieczeństwo dla podróżnych" - cytujemy naszego Czytelnika.

- Czy osoby, które sprzedają na targowisku, mają w sobie na tyle kultury, by nie robić z miejsca pracy barłogu? Przecież ja, choć pracuję w biurze i wiem, że jest zatrudniona u nas pani sprzątająca, nie rzucam kubków po kawie na podłogę, nie wyrzucam zużytych kartek i idę do domu jakby mi było obojętne moje stanowisko pracy, bo i tak ktoś po mnie posprząta. Żadnym dla mnie wytłumaczeniem jest, że miasto zatrudnia firmę sprzątającą. Bo to chodzi o kulturę i poszanowanie własnego miejsca pracy osób, które spędzają tam cały dzień

- wytłumaczył nam Czytelnik, który zwrócił uwagę na sytuację, jaka ma miejsce przy ulicy Dworaka - gdzie od niedawna przeniesiony został targ.

W podobnym tonie wypowiedziała się mieszkanka Rzeszowa, która przesłała nam zdjęcia z ostatniej niedzieli. Bez względu na to, czy mamy niedzielę handlową czy niehandlową, targ przy ulicy Dworaka funkcjonuje. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia i przyjezdni chętnie odwiedzają targowisko, zainteresowanie jest ogromne, ale zaangażowanie w dbanie o wspólne dobro - już nie.

W dni powszednie targowisko jest otwarte do godziny 17, w weekendy - do 15. W niedzielę, 17 listopada, kilka minut przed 16 mieszkanka Rzeszowa uwieczniła na zdjęciach sytuację, jaką zastała wzdłuż drogi - już poza targowiskiem. Zaznaczyła, że tą drogą jeżdżą autobusy, czy więc te stosy śmieci nie stanowią niebezpieczeństwa dla podróżnych?

Zarządcą rzeszowskich targowisk jest Miejska Administracja Targowisk i Parkingów. Jak tę sytuację skomentował dyrektor MATiP, Jerzy Tabin?

- Za utrzymanie porządku na terenie miejskich targowisk, w tym targowiska przy ul. Dworaka, odpowiada firma sprzątająca wyłaniana corocznie w przetargu organizowanym przez miasto. Do obowiązków wykonawcy należy sprzątanie placu, parkingów i terenów przyległych w trakcie handlu oraz po jego zakończeniu

- poinformował nas dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów. Zaznaczy, że inaczej wygląda sytuacja w ciągu tygodnia, a inaczej w weekend. W dni powszednie śmieci sprzątane są na bieżąco, w weekendy - przede wszystkim po zakończeniu targu, a ilość pozostawionych śmieci wokół miejsc handlowych uzależniona jest przede wszystkim od sprzedających.

Jerzy Tabin zapewnił, że kupcy są informowani i wiedzą o tym, że mają obowiązek zachowania porządku na terenie wyznaczonym dla nich do handlu.

- Posiadają do dyspozycji worki foliowe na odpady oraz kosze na śmieci porozstawiane na terenie targowiska

- dodał.

Jak się dowiedzieliśmy, w tym konkretnym przypadku, została nałożona kara finansowa na firmę sprzątającą. Przewiduje ją umowa i nakładana jest za opóźnienia prac w wysokości 3% miesięcznej kwoty wynagrodzenia brutto.

Dyrektor MATiP zaznaczył, że targowisko przy ulicy Dworaka znajduje się na terenie otwartym, bez wysokich ogrodzeń, które mogłyby utrzymać śmieci na miejscu.

- W przypadku wietrznej pogody, występującej na tym terenie z większą częstotliwością z uwagi na bliskość dwóch rzek, śmieci wywiewane są poza obszar targowiska i ich posprzątanie wymaga zaangażowania większej ilości ludzi, sprzętu, a przede wszystkim czasu. Kupcy opuszczają teren targowiska i parkingów między godzinami 13 a 14. Teren targowiska po handlu niedzielnym jest uporządkowywany zaraz po jego zakończeniu do czasu całkowitego uprzątnięcia placu

- poinformował nas Jerzy Tabin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.