Reklama

Dramatyczne wieści. W wypadku ginie Polonus [MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Dramatyczne wieści. W wypadku ginie Polonus [MAPA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś zakończył się Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Uczestniczyło w nim około tysiąca osób z wielu zakątków całego świata. Festiwal był wyjątkowym wydarzeniem, bo obchodził w tym roku jubileusz - 50-lecie. Nie wszyscy jednak mieli powody do radosnego świętowania.

  • W niedzielę, 21 lipca, kierujący kią nie wyrobił na zakręcie i wjechał do rowu.
  • Cztery osoby zostały poszkodowane.
  • Byli to uczestnicy Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.
  • Dla jednej osoby wypadek zakończył się tragicznie.

W Albigowej  w powiecie łańcuckim zdarzył się wypadek. Prawdopodobnie kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na łuku drogi. Samochód uderzył w przepust. 4 osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu, zostały poszkodowane. Załoga ratowników medycznych zabrała ich do szpitala. Szczególnie stan małżeństwa z Francji - uczestników Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych - był dosyć poważny. 69-kobieta po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Przeprowadzona będzie sekcja zwłok.

Pozostali uczestnicy wypadku nadal są w szpitalu. Sprawę bada prokuratura.

O sprawie poinformował zastępca prokuratora rejonowego Dariusz Sudak:

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi czynności związane z wypadkiem drogowym do jakiego w dniu 21 lipca około godz. 14:30 doszło w miejscowości Albigowa, w wyniku którego śmierć poniosła 69-letnia obywatelka francuska.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Kia Carens poruszając się drogą wojewódzką 887 z kierunku Łańcuta, na łuku drogi w miejscowości Albigowa najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w efekcie czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem zjeżdżając do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust, powodując wypadek drogowy w efekcie którego bliżej nieustalonych dotychczas obrażeń ciała doznali pasażerowie tego pojazdu, w tym małżeństwo pochodzące z Francji.

Obywatelka francuska Bernardette Sz. mimo podjętego leczenia, zmarła w kilka godzin po wypadku w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Jak ustalono kierowca był trzeźwy. O zdarzeniu poinformowano Konsulat Republiki Francuskiej w Krakowie. Prokurator zarządził sekcję zwłok zmarłej, jak i prowadzone są inne czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE