Reklama

Dramatyczna walka o życie 9-miesięcznego Kacperka

Opublikowano:
Autor:

Dramatyczna walka o życie 9-miesięcznego Kacperka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Malutki Kacper ma zaledwie 9 miesięcy, a już poznał, co to cierpienie. Możesz mu pomóc i sprawić, że chłopiec z zanikiem mięśni, będzie żył! Na leczenie potrzebuje... 8 000 000 zł!

Kacperek urodził się w grudniu ubiegłego roku. W wieku 3,5 miesiąca zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni typu I. Chorobę śmiertelną, do niedawna nieuleczalną.

Teraz chłopiec ma szansę nie tylko na życie, ale i normalne funkcjonowanie. Jednak terapia genowa to najdroższy lek na świecie - kosztuje 2,1 mln dolarów, co daje sumę nieosiągalną dla jego bliskich: w polskich złotych to 8 000 000. Terapia, która jest dla Kacpra ratunkiem, może być zastosowana tylko do 2 roku życia! Rodzicom został tylko nieco ponad rok na uzbieranie tej ogromnej kwoty.

- Jest to cena, którą trzeba zapłacić, aby nasz synek nie stracił władzy w nóżkach, rączkach, a później przełykania i samodzielnego oddychania spowodowanego obumieraniem mięśni, które kończy się śmiercią

- wyznali zrozpaczeni rodzice Kacperka.

To kwota dzięki której Kacperek będzie samodzielnie siedział, biegał i funkcjonował jak każde zdrowe dziecko.

- Życie ze świadomością, że ma się tak bardzo chore dziecko jest bardzo trudne. Niepewność czy pewnego dnia, ktoś nie zadecyduje, że lek jest za drogi na refundację jest równie okrutna. Dlatego my postanowiliśmy walczyć o terapię genową. Bardzo prosimy o pomoc w tej trudnej walce. O dar życia. Dar bezcenny

- dodali rodzice.

Akcja na SięPomaga trwa od 24 czerwca i od tamtej pory zebrano niecałe 2% potrzebnej sumy, to znaczy 148 391,78 zł. Przerażająco wygląda informacja: Brakuje jeszcze 7 851 608,22 zł

Zbiórka kończy się w Wigilię tego roku. Pomyśl już dziś o prezencie choinkowym dla Kacperka: pomóż u w walce o życie. On ma zaledwie 9 miesięcy!

Pomóż zwalczyć rdzeniowy zanik mięśni Kacperkowi. Najdroższy lek na świecie kosztuje około 8 mln zł. Darowizny można przekazywać na konto:

BANK MILLENNIUM   
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

TYTUŁEM:
KACPER RYŁO fundacja serce dla maluszka

lub

Przelej pieniądze na SiePomaga:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE