Reklama

Dotacje dla samorządów. Jest wsparcie na inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Dotacje dla samorządów. Jest wsparcie na inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na briefingu prasowym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart informowała o szczegółach naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wnioski należy składać przez elektroniczną skrzynkę podawczą do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem właściwego wojewody. Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł.

- Do 30 września wszystkie jednostki samorządu terytorialnego, a więc marszałek województwa, starostowie, jak również gminy, będą mogły za pośrednictwem wojewody poprzez skrzynkę pocztową kierować do Prezesa Rady Ministrów wnioski o wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 


- wyjaśniała wojewoda podkarpacki.

O wsparcie w ramach tych środków mogą ubiegać się wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Wojewoda podkarpacki informowała, że na dzień dzisiejszy nie ma mowy o jakimkolwiek limicie środków. Komisję będą weryfikować poszczególne wnioski i indywidualnie rozstrzygać o ewentualnym dofinansowaniu. 

- Nie ma łącznych środków przydzielonych do danego województwa. Będziemy czekać na wszystkie wnioski. Natomiast komisja przy Prezesie Rady Ministrów, powołana na podstawie stosownej uchwały, będzie oceniała jaki wniosek zostaje zakwalifikowany.


- tłumaczyła Ewa Leniart. 

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE