Reklama

Dobra zabawa na fali

Opublikowano:
Autor:

Dobra zabawa na fali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wake Park Tarnobrzeg świętuje właśnie swoje drugie urodziny. Pomysłodawca całego przedsięwzięcia Grzegorz Leboda spełnił swoje marzenie i przy okazji dał możliwość zasmakowania się w wakeboardingu plażowiczom nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Wakeboarding to połączenie kitesurfingu, snowboardu i surfingu. Polega na pływaniu na specjalnej desce za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem. W ostatnich latach wakeboarding przeżywa ogromny rozwój w Polsce. Pływa coraz więcej ludzi, powstają nowe wyciągi, co sezon odbywa się również więcej zawodów. Zainteresowanie tym sportem wodnym dotarło do naszego regionu. Aby spróbować swoich sił w wakeboardingu i poczuć adrenalinę przy wodnych szaleństwach wystarczy udać się nad Jezioro Tarnobrzeskie do Wake Parku przy ulicy Plażowej w pobliżu Półwyspu Lata z Radiem.

- Bardzo długo łudziliśmy się nadzieją, że ktoś podejmie się utworzenia nad Jeziorem Tarnobrzeskim wypasionego miejsca, gdzie moglibyśmy uprawiać nasze ulubione sporty wodne. Czas mijał, a ja marzyłem, by mieć pod domem miejsce, w którym moglibyśmy realizować swoje pasje. Miejsce, gdzie wiele osób będzie mogło uprawiać różne zwariowane sporty, a także dzielić się swoim doświadczeniem z innymi ludźmi. Miejsce, które będzie kojarzyć się z dobrze spędzonymi chwilami

– wspomina na stronie internetowej Wake Parku Grzegorz Leboda, pomysłodawca całego przedsięwzięcia.

Od marzeń do czynów i po żmudnym procesie gromadzenia dokumentacji na początku sezonu letniego 2017 ruszył Wake Park Tarnobrzeg. Grzegorz Leboda podkreśla, że jest to owoc blisko dwóch lat pracy.

Dla miłośników wodnych szaleństw czekają dwa tory o długościach 440 metrów i 360 metrów, 9-metrowe słupy, a także możliwość startu z wody lub z trapu. Bardziej zaawansowani miłośnicy tego sportu mają do swojej dyspozycji tor przeszkód, a tam mogą wykonywać widowiskowe ewolucje. Na każdego czeka wykwalifikowana obsługa, dobór profesjonalnego sprzętu, deski dla początkujących lub tych bardziej doświadczonych. Można także skorzystać z nart wodnych, supboardu – pływanie na desce z pomocą wiosła oraz waketubingu – czyli przejażdżka specjalnym pontonem. Nie brakuje atrakcji na plaży. Można zagrać w siatkówkę plażową, a najmłodsi mają okazję do zabawy na trampolinach. Chwilę relaksu gwarantuje również stoisko gastronomiczne.

- Piękna, długa piaszczysta plaża, czysta woda i malownicze otoczenie, okazałe zaplecze, wspaniała obsługa a to wszystko po to żebyście czuli się komfortowo, spędzali miło czas wolny i wracali do nas z powrotem z uśmiechem na twarzy

– tak zachęca na stronie internetowej Wake Parku Grzegorz Leboda do przyjazdu nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Wake Park w sezonie letnim jest czynny od poniedziałku do niedzieli od godziny 9 do 20.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE