Reklama

Dobra oferta turystyczna na Podkarpaciu. Sprawdź szczegóły

Opublikowano:
Autor:

Dobra oferta turystyczna na Podkarpaciu. Sprawdź szczegóły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet 30 procent zniżki na bilety wstępu do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych na Podkarpaciu otrzymają podróżni, którzy dotrą do naszego regionu samolotem lub pociągiem. Samorząd województwa podkarpackiego wraz z partnerami, wśród których jest Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” od 13 lipca uruchamia program #CzasNaPodkarpackie, którego celem jest ożywienie ruchu turystycznego w regionie.

Bilety lotnicze i kolejowe będą przepustką do otrzymania rabatów m.in. w Muzeum-Zamku w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej czy Zamku w Krasiczynie. Udział w nowej inicjatywie zadeklarowało już kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej. Start programu #CzasNaPodkarpackie zbiega się z rozszerzeniem oferty lotniska w Jasionce o regularne połączenia krajowe z Gdańskiem i Szczecinem.

Podróżowanie za granicę jest w pewnym stopniu ograniczone więc turyści będą wypoczywać w kraju - powiedział Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Liczymy, że ze względów na cenne walory przyrodnicze będą wybierać Podkarpacie i chcemy im w tym wyborze pomóc. Chcemy podpowiedzieć, wskazać ciekawe miejsca w naszym regionie, które gwarantują nietuzinkowe wspomnienia, atrakcyjną i bezpieczną formę spędzenia wolnego czasu. Chcemy promować walory Podkarpacia, ale w ten sposób również pomóc branży turystycznej, która znalazła się w kryzysie. Mimo trwających utrudnień związanych z pandemią dotarcie do Podkarpacia staje się łatwiejsze nawet z najbardziej odległych zakątków Polski, bo z Jasionki możemy podróżować do Gdańska, a już niebawem uruchomione zostanie połączenie ze Szczecinem. To także dobra informacja dla turystów, którzy po wypoczynku w Bieszczadach będą chcieli także spędzić kilka dni nad polskim morzem – dodał Władysław Ortyl.

- Chcemy być aktywnym graczem w projektach wpływających na rozwój regionalnej turystyki. W terminalu pasażerskim powstanie specjalny punkt informacyjny, w którym podróżni zainteresowani udziałem w programie otrzymają wszelkie niezbędne informacje oraz dedykowany pakiet voucherów - powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka - Adam Hamryszczak. - Poprzez nasze działania konsekwentnie wspieramy rodzimą turystykę.

Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju.

    Kampanią objęte zostały:

1. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
2. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych
3. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych
4. Bieszczadzka Kolejka Leśna
5. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych
6. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
7. Muzeum Lizaka w Jaśle
8. Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy
9. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
10. Muzeum Dziedzictwa Kresów
11. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
12. Muzeum-Zamek w Łańcucie
13. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
14. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
15. Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu
16. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej 
17. Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasicznynie
18. Arboretum w Bolestraszycach
19. Muzeum Ziemi Leżajskiej
20. Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim
21. Biuro podróży Pawuk - spływy pontonowe 

oraz obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

1.    Cerkiew w Radrużu
2.    Kościół w Haczowie
3.    Kościół w Bliznem,
4.    Cerkiew w Chotyńcu
5.    Cerkiew w Smolniku nad Sanem
6.    Cerkiew w Turzańsku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE