Reklama

Do 5 osób na wieczerzy wigilijnej! Taki jest rządowy projekt reżimu sanitarnego na Boże Narodzenie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Do 5 osób na wieczerzy wigilijnej! Taki jest rządowy projekt reżimu sanitarnego na Boże Narodzenie! - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę premier Mateusz Morawiecki zaapelował, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzić "w gronie małych rodzin, czyli tych, z którymi mieszkamy". Pojawił się projekt rozporządzenia, który ma to sankcjonować i od razu wywołał burzę.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że musimy się przygotować na to, że te Święta Bożego Narodzenia będą inne niż do tej pory. Projekt rozporządzenia pojawił się w internecie i okazuje się, że w trakcie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia czeka Polaków ograniczenie domowych spotkań do 5 osób. Limit ten ma nie dotyczyć "osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących" - wynika z przedstawionego przez rząd projektu obostrzeń zmierzającego do zwalczenia epidemii koronawirusa.

Limit ten nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących. Jak się wydaje, oznacza to, że rodzina będzie mogła zaprosić na imprezę okolicznościową jeszcze pięciu gości spoza domowników, choć zapis jest nieprecyzyjny i nie rozwiewa wszystkich wątpliwości. 

Rząd pracuje także nad uregulowaniem kwestii związanej z "zakazem przemieszczania się", ale jak wyjaśnia otoczenie premiera ten zapis będzie obowiązywał tylko w przypadku narodowej kwarantanny. 

Obecnie projekty rozporządzeń poddawane są konsultacjom, które potrwają do piątku, 27 listopada.

Od sytuacji epidemicznej zależy czy od 28 grudnia rozpocznie się etap stabilizacji i powróci podział na strefy zielone, żółte i czerwone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE