Reklama

Reklama

Do 17 podkarpackich szpitali trafi 76 respiratorów

Opublikowano: 18 listopada 2020 09:06
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Agencja Rezerw Materiałowych przekazała wojewodzie respiratory i kardiomonitory. Sprzęt, za pośrednictwem żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, trafi do podkarpackich szpitali.

Reklama

Na konferencji prasowej, która odbyła się 17 listopada wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysławem Wojtysem i zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jakubem Dzikiem przekazali wiadomość o otrzymaniu dodatkowego sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych. 

– W zawiązku z tym, że nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa, staramy się na bieżąco wspierać nasze podmioty lecznicze. Dostawa zawnioskowanego przez placówki sprzętu w postaci 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów  jest przekazywana – za pośrednictwem żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – do podkarpackich szpitali, bo to, by tworzyć miejsca respiratorowe dla osób z COVID-19, które takiej pomocy będą wymagały.

– powiedziała wojewoda. 

Ewa Leniart zaznaczyła także, że do szpitali nieustannie trafia zaopatrzenie w postaci środków ochrony osobistej dla personelu, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki itp.

Zdaniem wojewody, do tej pory zrealizowane zostało całe zapotrzebowanie zgłoszone przez szpitale z terenu województwa podkarpackiego, tj. 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów. Sprzęt dostarczony został w dwóch transzach.

- Respiratory i kardiomonitory trafią do 17 szpitali w województwie podkarpackim. 

- wyjaśnia Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Od początku pandemii za pośrednictwem wojewody do podkarpackich szpitali trafiło:

– niespełna 200 000 szt. kombinezonów;

– ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3;

– niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2;

– niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych;

– ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych;

– 200 000 szt. fartuchów;

– 150 000 szt. osłon na buty;

– ponad 78 000 szt. (pojemnik 5L) płynów do dezynfekcji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.