reklama

Dni Mielca 2026 coraz bliżej. Znamy termin, miejsce sceny i pierwsze szczegóły imprezy

Opublikowano:
Autor:

Dni Mielca 2026 coraz bliżej. Znamy termin, miejsce sceny i pierwsze szczegóły imprezy - Zdjęcie główne
Autor: Archiwum Korso | Opis: Dni Mielca 2026 coraz bliżej.
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościMieszkańcy Mielca mogą już zaznaczyć w kalendarzach jeden z najważniejszych weekendów przyszłorocznego lata. Dni Mielca 2026 odbędą się 29 i 30 sierpnia, czyli tradycyjnie w ostatni weekend wakacji. O przygotowaniach do wydarzenia, planach organizatorów oraz tym, czego mogą spodziewać się mieszkańcy, rozmawialiśmy z wiceprezydentem Mielca Tomaszem Leyko.
reklama

Choć do imprezy pozostało jeszcze kilka miesięcy, prace nad przygotowaniem miejskiego święta już trwają. Na razie jednak organizatorzy nie zdradzają nazwisk artystów, którzy pojawią się na mieleckiej scenie. Jak podkreśla wiceprezydent, program wydarzenia zostanie ogłoszony w odpowiednim momencie, wraz z całą oprawą promocyjną.

Co na ten moment możemy zdradzić? Myślę, że na ten moment to jeszcze nic, bo mamy jak zwykle przy Dniach Mielca chcemy też to wizerunkowo-marketingowo opakować, więc tutaj niebawem będziemy te komunikaty przekazywać.

- powiedział Tomasz Leyko.

Wiceprezydent przypomniał również, że przy wyborze wykonawców organizatorzy chcą wsłuchiwać się w głos mieszkańców. W ubiegłym roku przeprowadzona została specjalna ankieta, w której mielczanie mogli wskazywać artystów, których chcieliby zobaczyć podczas miejskiego święta.

reklama

Była swojego czasu ankieta robiona. Kto, kogo byście państwo chcieli zobaczyć na Dni Mielca i myślę, że tam warto tą ankietę obkurzyć. Ktoś tam, ktoś tam na pewno z tych wykonawców się znajdzie w ofercie na Dni Mielca.

- zdradził.

Jak zapowiada Tomasz Leyko, przygotowywany program ma być atrakcyjny dla różnych grup wiekowych. Organizatorzy chcą, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie - zarówno młodsze pokolenie, jak i starsi mieszkańcy miasta.

Wydaje mi się, że wszyscy Mielczanie znowu będą zadowoleni naszym wyborem, bo zawsze staramy się dla każdego pokolenia znaleźć coś ciekawego, coś co będzie przyciągało mieszkańców Mielca i nie tylko mieszkańców Mielca.

reklama

- podkreślił.

Wybór artystów nie jest jednak prostym zadaniem. Wiceprezydent przyznał, że przy tworzeniu programu ważne są również opinie młodszych mieszkańców. Jak zaznaczył, muzyczne gusta są bardzo różne i przy organizacji wydarzenia trzeba brać pod uwagę potrzeby całej społeczności.

To, że ja czegoś nie znam, to że mi się coś nie podoba, to nie znaczy, że musimy się na to zamykać, skoro jest spora rzesza mielczan, którym się to podoba. Każdemu się należy, to są dni Mielca wszystkich mielczan, więc każdemu z mieszkańców miasta należy się jakiś procent w tym programie.

- powiedział Tomasz Leyko.

Scena ponownie w podobnym układzie
Podczas rozmowy poruszony został także temat organizacji przestrzeni podczas wydarzenia. W ubiegłym roku zmieniono ustawienie sceny i poszczególnych stref na terenie imprezy. Wszystko wskazuje na to, że podobny układ zostanie zachowany również podczas Dni Mielca 2026.

reklama

To była propozycja organizatorów, współorganizatorów, bo przypomnę, że w tamtym roku organizowaliśmy Dni Mielca z Radiem Eska, podobnie będzie w tym roku. To była ich propozycja. Chcieli zoptymalizować ten plac, wykorzystać maksymalnie.

- wyjaśnił wiceprezydent.

Jego zdaniem nowe rozwiązanie sprawdziło się podczas poprzedniej edycji, dlatego organizatorzy zdecydowali się je kontynuować.

Plac nie jest może mały, ale jego ustawność też pozostawia wiele do życzenia, więc oni tak zaproponowali taki układ i myślę, że on się sprawdził i w tym roku będzie podobnie z lekkim małym tam z lekką zmianą, ale prawie niezauważalną dla mieszkańców.

- przekazał.

Zmiany mają mieć jedynie kosmetyczny charakter. Scena zostanie przesunięta o kilka metrów, natomiast rozmieszczenie głównych stref pozostanie podobne jak w poprzednim roku - z wydzielonymi miejscami dla koncertów, wesołego miasteczka oraz gastronomii.

reklama

Na oficjalne ogłoszenie programu artystycznego Dni Mielca 2026 mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać. Organizatorzy zapowiadają jednak, że szczegóły zostaną przekazane już wkrótce.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo