Reklama

Długi weekend w związku z Bożym Ciałem. Jak zaplanować?

Opublikowano:
Autor:

Długi weekend w związku z Bożym Ciałem. Jak zaplanować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Boże Ciało wypada w czwartek, 20 czerwca. Co sprytniejsi mogą tak zorganizować czas, że najbliższy weekend będzie długim weekendem. Jaka pogoda się zapowiada, co ze sklepami?

Wolne

Boże Ciało obchodzimy 60 dni po Wielkanocy. W tym roku święto wypada w czwartek, 20 czerwca. I jeśli weźmiemy urlop wypoczynkowy na piątek, zyskamy cztery wolne dni.

Dni handlowe, niehandlowe

Ale jeśli chcesz zaplanować sobie weekendowy shopping, to uwaga, w czwartek zakupów nie zrobisz. Otwarte będą osiedlowe sklepiki, typu Żabka czy Freshmarket, jednak wcześniej warto dopytać o indywidualne godziny otwarcia. Zwykle w święta są one otwarte do godziny 18. Supermarkety i hipermarkety będą zamknięte. Jak zawsze czynne będą natomiast stacje paliw i apteki dyżurne.

Podobnie sytuacja będzie się miała 23 czerwca, to niedziela niehandlowa. Jesli planujesz większe zakupy, możesz je zrobić w piątek i sobotę.

Pogoda na czerwcowy weekend

Jeśli planujesz z rodziną wyjazd, odpoczynek, to, według prognoz pogody, nie powinno padać w obrębie naszego województwa. Upały też nie są zapowiadane, a temperatura powinna sięgać 20 stopni Celsjusza, więc całkiem przyjemnie.

Co prawda zapowiadane jest lekkie zachmurzenie, ale deszcz raczej nam nie grozi.

Redakcja życzy udanego, spokojnego weekendu czerwcowego!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE