Reklama

Dlaczego rodzic NIE powinien siedzieć z tyłu razem z dzieckiem?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego rodzic NIE powinien siedzieć z tyłu razem z dzieckiem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To częsty widok. Autem jedzie rodzina: tata kieruje, miejsce pasażera z przodu jest wolne, a z tyłu obok fotelika dziecięcego siedzi mama. Zapytasz: co w tym dziwnego czy niepokojącego? Eksperci ostrzegają: w przypadku wypadku możesz nawet zmiażdżyć własne dziecko.

Czy wiesz, że mama siedząca z tyłu stwarza realne zagrożenie dla dziecka?

Mama powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo. Po pierwsze na przednim siedzeniu ma poduszkę powietrzną, która zadziała w czasie niebezpiecznej sytuacji. Ponadto profilowane siedzenie wpływa również na komfort jazdy, a zagłówek chroni przed urazami szyi. Dużo efektywniejsze są również pasy bezpieczeństwa na przednim siedzeniu.

To Cię nie przekonało?

A co powiesz na argument, że jadąc z tyłu możesz narazić na niebezpieczeństwo swoje dziecko własną osobą? Jak?

Przy zderzeniu lub wypadku często pojazdy zderzają się lub uderzają w przeszkodę pod różnymi kątami. Trudno przewidzieć, w jaki sposób będą poruszać się Twoje ręce, nogi, głowa. Nie wiesz czy w ekstremalnie niebezpiecznej sytuacji nie nastąpi nagły zwrot Twojego ciała w stronę dziecka, co spowoduje uderzenie w nie z dużą siłą.

Po takiej sytuacji dziecko może mieć stłuczenia, złamania, urazy głowy. Ale to nie jest najgorsze! Jeśli wypadek będzie poważny, osoba siedząca obok dziecka może je nawet zabić, uderzając głową w głowę dziecka lub miażdżąc je swoim ciałem. Niestety są to przypadki udokumentowane.

Czy warto tak ryzykować?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE