Reklama

Dlaczego nie możesz mieć takiego samego wzoru? Czemu nie tatuujemy idealnie ze zdjęć?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego nie możesz mieć takiego samego wzoru? Czemu nie tatuujemy idealnie ze zdjęć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marzysz o tatuażu i chcesz mieć jeden konkretny, popularny wzór lub czyjś wizerunek? Szybko zderzasz się jednak z rzeczywistością - okazuje się, że wielu tatuatorów nie decyduje się na skopiowanie 1:1 do wzoru, a stawia na autorskie projekty. Dlaczego tak się dzieje? I czemu wielu tatuatorów odmawia kopiowania wzorów czy tatuowania ich ze zdjęć? Leszek Strojwąs z Ink Kong Studio Tatuażu i Piercingu wyjaśnia.

Dlaczego nie wykonuję projektów, które zrobił Ci ktoś inny, np. znajomy, który ma jakiś warsztat rysunkowy i zgodził się zrobić Ci go za darmo? Odpowiem Ci w tym artykule.

To bardzo często zadawane pytania w studio: 

- Dlaczego nie możemy zrobić tego dokładnie tak samo? A tamten tatuator zgodził się to zrobić, więc Ty też zrobisz, no nie? W końcu działacie w tej samej branży.

- W jednym przypadku na kilkadziesiąt zdarzyło mi się zobaczyć naprawdę fajną kompozycję pod tatuaż, a i tak musiałbym nanieść na nią kilka poprawek.

Dobierz wzór do ciała

Jednym z najważniejszych aspektów jest Twoje ciało - tatuaż musi być dobrze dopasowany do miejsca, w którym chcesz go wykonać, dlatego projekt zazwyczaj wykonujemy razem, już na 
umówionej sesji, a czasem jeśli mam czas do niego usiąść, to wcześniej, proszę Cię o podesłanie mi zdjęcia  miejsca, w którym będziemy wykonywać tatuaż.

Nie każdy wzór nadaje się na tatuaż

Drugim istotnym elementem jest umiejętność dopasowania cienia, półcienia i światła we wzorze. Niekiedy bardzo dobre rysunki nie nadają się  na dziarki, ponieważ w niektórych miejscach jest za dużo cienia albo światła i dziara staje się "nieczytelna". Trzeba pamiętać też o tym, że niektóre prace są za bardzo szczegółowe i oczywiście - da się to zrobić, ale  po jakimś czasie tatuaż już nie jest tak ostry i wszystko się zlewa. Owszem, niektórzy tatuatorzy mogą zgodzić się na takie rozwiązanie, u mnie też zdarzają się wyjątki, jeśli jakieś zdjęcie ma dla kogoś wartość sentymentalną, np. jest to portret bliskiej osoby. Jednak osobiście wolę zainspirować się jakimiś zdjęciami i później zrobić to podobnie, ale po swojemu.

Kluczem do sukcesu - poznanie tatuatora

Większość osób zna już moje prace na tyle, że nie muszę ich wcale namawiać ich do tworzenia autorskich projektów, ponieważ wtedy wychodzą najlepsze dzieła i mamy sytuacje win-win, w której obie strony są  zadowolone z efektu. Za projekty i tak nie pobieramy dodatkowych opłat, więc bez obaw. Zawsze możesz też zajrzeć w nasze portfolio i zdecydować czy ten styl Ci odpowiada, a jeśli tak to jedyne, co musisz to podesłać jakieś inspiracje i nie martwić się na zapas, bo jeśli projekt się nie spodoba to metodą prób i błędów, i tak w większości poprawiamy albo robimy nowy i dochodzimy do porozumienia, a później - dziaramy.

PRZEJDŹ NA DRUGĄ STRONIE >>

 

Leszek Strojwąs

Leszek Strojwąs - co-owner i jeden z dwóch tatuatorów w Ink Kong Studia Tatuażu i Piercingu w Mielcu. Studiował grafikę komputerową, pracował w gastronomii - jednak nie to okazało się jego drogą życiową. Od zawsze rysował, pewnego dnia zaciekawiło go jednak, jak wyglądałyby jego dzieła przeniesione na ludzką skórę. Postanowił chwycić za maszynkę, kupił kilka racic, bananów i grejpfrutów i to na nich zaczął wykonywać swoje projekty - tak zaczęła się jego przygoda z dziaraniem. Z czasem zaczął praktykować i ćwiczyć warsztat w studiach tatuażu w Łodzi czy w Warszawie, m.in. u Roberta Żyły, aż w końcu powrócił do rodzinnej miejscowości i dołączył do Sebastiana Gąsiora w Ink Kong, by razem stworzyć nową jakość tatuażu w Mielcu.
  INK KONG STUDIO TATUAŻU >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE