Reklama

DLA OKUPU mieli uprowadzić biznesmena [FILM FOTO]

Opublikowano: wt, 5 lis 2019 20:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetka, opaski zaciskowe, broń palna, noże i siekiera już były gotowe do akcji. Policjanci CBŚP z prokuratorami zapobiegli uprowadzeniu biznesmena z Małopolski dla okupu. Jeden z podejrzanych został zatrzymany na Podkarpaciu.

- Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogą przygotowywać się do uprowadzenia mieszkańca Małopolski. Cel tego przestępstwa miał być jeden – wymuszenie okupu. Aby go osiągnąć na terenie województwa małopolskiego został wynajęty dom, zdobyto już broń palną, maski, paralizatory czy sprzęt elektroniczny. Przy pomocy środków technicznych stale obserwowano cykl dnia przyszłej ofiary

- wynikało z informacji uzyskanych przez policjantów z Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji.

- Wśród podejrzanych o przygotowywanie do uprowadzenie miał być Tomasz B. ps. „Kadafi", poszukiwany listem gończym do odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za kierowanie największą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu narkotyków, stręczycielstwem i rozbojami

- przekazało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Według śledczych wspólnikiem „Kadafiego” podczas przygotowania do uprowadzenia miał być Dariusz L. poszukiwany listem gończym do odbycia kary 14 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z zebranego materiału wynika, że za wynajęcie nieruchomości oraz finansowanie przygotowań do popełnienia tego przestępstwa może być odpowiedzialny Artur G. On został zatrzymany na terenie Podkarpacia. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie on może być pomysłodawcą planowanego uprowadzenia.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie człowieka. Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące..Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ZOBACZ FILM Z AKCJI:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.