Reklama

Dla lepszej diagnozy

Opublikowano:
Autor:

Dla lepszej diagnozy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przychodnia Specjalistyczna w Tarnobrzegu jako jedna z niewielu na Podkarpaciu posiada nowoczesny sprzęt stosowany w okulistyce. Nowym zakupem może też się pochwalić dermatologia.

Okulistyka w tarnobrzeskiej Poradni Specjalistycznej posiada teraz spektralny optyczny tomograf koherentny. Ta tajemnicza nazwa dotyczy sprzętu używanego do wykonywania prześwietleń oka i pokazywania jego budowy wewnętrznej, do wykonywania badań siatkówki, z możliwością wykonywania badań nerwu wzrokowego i przedniego odcinka oka z możliwością mierzenia przepływu krwi w siatkówce oka.

Aparat ten stosowany jest w diagnostyce jaskry i chorób siatkówki. Służy do badań bez konieczności podawania kontrastu.

Pierwsi pacjenci zostali już przebadani. Nie muszą być kierowani do innych jednostek, mają bowiem możliwość wykonania go w swojej Poradni Okulistycznej.

Koszt zakupu aparatu to 250 tysięcy złotych. Zakup został zrealizowany ze środków własnych Przychodni oraz dotacji z budżetu miasta Tarnobrzega.
Powód do zadowolenia mają również pacjenci Poradni Dermatologicznej, która rozszerza działalność w zakresie zabiegów kriochirurgii. Nowy aparat Crio przeznaczony jest do miejscowego, szybkiego i skutecznego zamrażania tkanki za pomocą krioaplikatora natryskowego, który dzięki możliwości płynnej regulacji mocy chłodniczej pozwala na zamrażanie zmian od bardzo małych (kilka milimetrów) do zmian bardzo dużych, poprzez bezpośredni natrysk ciekłego podtlenku azotu na zmianę.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE