Autor:

Derby Rzeszowa na remis - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W meczu 10. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal Rzeszów zremisowała przy Hetmańskiej 1:1 z Resovią Rzeszów. Blisko 5 tysięcy kibiców na trybunach!

Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 1:1 (0:1)

Bramki: Artur Pląskowski 50 - Serhij Krykun 15

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski - 22. Damian Sierant, 6. Błażej Cyfert (11. Dominik Chromiński 24), 2. Damian Kostkowski, 37. Piotr Głowacki - 80. Patryk Plewka, 21. Sławomir Szeliga (5. Radosław Sylwestrzak 64), 4. Wojciech Reiman, 14. Łukasz Mozler, 69. Damian Michalik (16. Błażej Szczepanek 83) - 7. Artur Pląskowski (18. Tomasz Płonka 70).

Resovia: 1. Wojciech Daniel - 23. Mateusz Geniec, 33. Sebastian Zalepa, 5. Dawid Kubowicz, 4. Rafał Mikulec - 99. Szymon Feret (24. Szymon Hajduk 71), 8. Konrad Domoń, 17. Kamil Radulj (94. Daniel Świderski 65), 14. Szymon Kaliniec (20. Grzegorz Płatek 58), 18. Krzysztof Gancarczyk (29. Adrian Dziubiński 58) - 22. Serhij Krykun.

Żółte kartki: Szeliga, Reiman - Krykun, Geniec, Dziubiński.

Sędziował: Albert Różycki (Łódź). Widzów: 4987.

To miało być piłkarskie święto Podkarpacia i tak też się stało. Zawodnicy rzeszowskiej Stali oraz Resovii stworzyli emocjonujące widowisko, które zakończyło się podziałem punktów. W pierwszej połowie świetnie zorganizowana Resovia perfekcyjnie rozbijała ataki miejscowych. Podopieczni Szymona Grabowskiego nastawieni na grę z kontry poczekali na odpowiedni moment i wyprowadzili mocny cios. W 15. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Serhija Krykuna. Ukrainiec otrzymał podanie za obrońców, w pojedynku biegowym był lepszy od Sławomira Szeligi i w sytuacji sam na sam pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Gospodarze derbowego starcia odpowiedzieli chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Po zagraniu w pole karne rywali do piłki dopadł Artur Pląskowski i z kilku metrów uderzył pomiędzy nogami bramkarza Resovii, Wojciecha Daniela. W całej sytuacji było sporo przypadku, bo skiksował między innymi środkowy obrońca "Pasiaków" Sebastian Zalepa.

Krykun miał jeszcze trzy dogodne sytuacje bramkowe. Za każdym razem Ukrainiec wykorzystywał swoją szybkość i perfekcyjnie ruszał do kontr. Na szczęście dla fanów Stali dwa razy dobrze spisywał się Kaczorowski, a raz uderzenie piłkarza Resovii zablokował Damian Kostkowski.

Derbowe starcie na obiekcie przy ulicy Hetmańskiej obejrzało 4987 osób, w tym ponad 1000 fanów "Pasiaków".