Reklama

Dębicka parafia z koronawirusem! 53 osoby na kwarantannie! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Dębicka parafia z koronawirusem! 53 osoby na kwarantannie! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją sanepidu ośmiu księży Parafii Świętej Jadwigi w Dębicy od 3 lipca jest na przymusowej kwarantannie, a świątynia zamknięta. Jak pisze w komunikacie ksiądz Ryszard Piasecki proboszcz parafii zdiagnozowano koronawirusa u księdza Jana, który przebywa na urlopie i prawdopodobnie tam nastąpiło zarażenie.

7.07:

W związku z zaistniałą sytuacją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dębicy kwarantanną objął 53 osoby z kontaktu: kapłanów, osoby ze służby
liturgicznej, grupy apostolskiej, a 118 osób nadzorem epidemiologicznym.

4.07:

Jak zapewnia prałat, kościół zostanie zdezynfekowany i od niedzieli będzie otwarty dla wiernych. Dzięki pomocy kapłanów z innych parafii zostaną także odprawione niedzielne msze święte. Nie będzie jednak możliwości spowiedzi w Kościele Świętej Jadwigi w Dębicy aż do zakończenia kwarantanny, katechezy chrzcielnej, ani zaplanowanych na sobotę, 4 lipca, spotkań z narzeczonymi.

- Prosimy o zrozumienie tej sytuacji, spokój, zachowanie reguł epidemicznych i modlitwę o oddalenie epidemii.

- pisze ksiądz prałat Ryszard Piasecki.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy prosi o kontakt osoby, które w dniach od niedzieli, 21 czerwca, do niedzieli, 28 czerwca, przyjmowały sakramenty (spowiedź, komunia święta) w Kościele Parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE