Reklama

Czy Twoje miasto jest gotowe na sezon grzewczy? Sprawdzamy

Opublikowano:
Autor:

Czy Twoje miasto jest gotowe na sezon grzewczy? Sprawdzamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystarczyło kilka chłodniejszych nocy i zaczęliśmy już myśleć o sezonie grzewczym. Które z miast na Podkarpaciu są już na to gotowe?

ARTYKUŁ W TRAKCIE EDYCJI.

Rozporządzenie ministra gospodarki z 2007 roku mówi o tym, że okres grzewczy to czas, "w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów". Jednak brakuje tu wskazania konkretnej daty rozpoczęcia i zakończenia sezonu grzewczego. Pomocne mogą okazać się inne przepisy wskazujące minimalną temperaturę, jaka powinna panować w pomieszczeniach.

Dla pokojów, kuchni czy biur minimum to 20 stopni Celsjusza, dla łazienek, szatni, pływalni, oddziałów położniczych - 24 stopnie Celsjusza.

Zwykle spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe i zarządcy budynków kierują się właśnie tym faktem i rozpoczynają sezon grzewczy, kiedy temperatura spadnie poniżej tych wymaganych. W zależności od roku, bywa, że jest to październik, ale zdarza się, że grzejniki zaczynają grzać już we wrześniu.

Sprawdziliśmy, które miasta podkarpackie są już gotowe na sezon grzewczy.

Dariusz Kotowicz, dyrektor ds. technicznych MPEC - Rzeszów przekazał nam informację, że stolica Podkarpacia oraz gmina Trzebownisko są gotowe do sezonu grzewczego.

- Na wniosek kliku spółdzielni mieszkaniowych rozpoczęliśmy już dostawę ciepła dla celów centralnego ogrzewania

- dodał dyrektor rzeszowskiego MPEC. Zaznaczył, że spółka miała czas do 15 września, by przygotować się do dostawy ciepła spółdzielniom i pozostałym zarządcom.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stalowej Woli poinformowało w środę, 18 września, o gotowości do rozpoczęcia sezonu grzewczego 2019/2020. Uruchomienie dostaw ciepła do zasobów mieszkalnych i użytkowych odbywa się po otrzymaniu pisemnego wniosku złożonego do PEC przez administratora lub zarządcę budynku. Stalowowolski PEC obsługuje zarówno Stalową Wolę, jak i Nisko.

 

Do sezonu grzewczego gotowy jest też Tarnobrzeg. Teraz ruch jest po stronie zarządców bloków mieszkalnych w mieście.

Gotowość potwierdził również MPEC w Mielcu. Zapytania były na razie od trzech podmiotów o możliwość włączenia ogrzewania. Natomiast do jego uruchomienia wymagana jest właściwa dokumentacja. Mielecki MPEC po otrzymaniu pism włączy grzanie "od ręki".

MPEC w Przemyślu był gotowy do sezonu grzewczego już 1 września.

- To oznacza, że w razie złożenia przez odbiorców wniosku o włączenie ciepła, służby eksploatacyjne naszego przedsiębiorstwa w ciągu kilku-kilkunastu godzin od przyjęcia zgłoszenia mogą rozpocząć ogrzewanie dowolnego, przyłączonego do systemu ciepłowniczego obiektu

- poinformował przemyski dostawca ciepła.

Zakład Ciepłowniczy w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej również potwierdził nam gotowość do dostawy ciepła dla miasta Sanok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE