Reklama

Czy plama na Jeziorze Tarnobrzeskim była dla nas zagrożeniem? ZNAMY WYNIKI BADAŃ

Opublikowano:
Autor:

Czy plama na Jeziorze Tarnobrzeskim była dla nas zagrożeniem? ZNAMY WYNIKI BADAŃ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 listopada tarnobrzeska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o nieznanej substancji, która unosiła się na powierzchni Jeziora Tarnobrzeskiego.

O całym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Przy wsparciu Grupy Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nowa Sarzyna oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej Leżajsk trwała identyfikacja substancji przez specjalne urządzenia. Znamy wyniki badań.

- Po analizie próbek przez naszych specjalistów stwierdzono, że substancja ta nie zagraża środowisku naturalnemu. Na tym zakończyła się nasza rola. Kolejne badania, bardziej szczegółowe, prowadzili już pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

- komentuje młodszy brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Szczegółowe wyniki badań rzeszowskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska będą znane w najbliższym czasie (być może jeszcze 4 listopada), ale na pewno jezioro nie zostało skażone chemicznie, a źródła zanieczyszczenia było biologiczne. Nie ma też żadnego zagrożenia dla środowiska i ludzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE