Reklama

Czy KORONAWIRUS może zniszczyć ludzkość? Naukowiec odpowiada [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Czy KORONAWIRUS może zniszczyć ludzkość? Naukowiec odpowiada [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus budzi olbrzymie obawy wśród ludzi. Niektórzy spekulują, iż pandemia może zakończyć istnienie ludzkości lub świata, jaki znamy. Naukowcy jednak nieco uspokajają i wyjaśniają najważniejsze kwestie dotyczące koronawirusa.

Koronawirus dotarł do Polski i choć nadal wielu z nas zachowuje zimną głowę, to jednak spora część Polaków żyje w olbrzymim strachu. Docierają do nas informacje z całego świata, z przeróżnych źródeł, często nie weryfikujemy ich, a w sieci aż roi się od teorii spiskowych czy fake newsów. Z pomocą przychodzi dr chemii Dawid Myśliwiec, który prowadzi znany na YouTube kanał popularnonaukowy "Uwaga! Naukowy Bełkot".

Dr Dawid Myśliwiec tłumaczy w nim najważniejsze kwestie dotyczące koronawirusa - tego skąd prawdopodobnie się wziął, w jaki sposób zagraża ludzkości i porównuje pandemię z poprzednimi epidemiami czy pandemiami właśnie. Materiał jest bardzo merytoryczny i dostarcza sporej dawki wiedzy. Już teraz znajduje się na trzecim miejscu w karcie na czasie. 

Załączamy go do naszego artykułu, abyś mógł się z nim zapoznać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:


Na temat koronawirusa wypowiedziała się również Katarzyna Gandor - studentka biotechnologii i pasjonatka nauki, która również prowadzi kanał popularnonaukowy na YouTube. Odpowiedziała w nim na pięć najczęściej zadawanych pytań dotyczących koronawirusa.

Zobacz filmik Kasi Gandor:


Co warto jest w szczególności podkreślić z załączonych materiałów - naukowcy już pracują nad szczepionką i potencjalnym lekiem. W optymistycznych założeniach, przewiduje się, że szczepionka będzie gotowa za 12 do 18 miesięcy. Według większości naukowców koronawirus nie ma możliwości wytępienia gatunku ludzkiego. YouTube automatycznie demonetyzuje wszelkie materiały dotyczące koronawirusa na swoim serwisie. Ma to zmniejszyć ilość pojawiających się fake newsów.

Gdzie przede wszystkim szukać informacji dotyczących koronawirusa?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE