Reklama

Czwórmiasto walczy o połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym!

Opublikowano:
Autor:

Czwórmiasto walczy o połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czwórmiasto – Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Sandomierz i Nisko - solidarnie za alternatywnym przebiegiem "Szprychy 6", czyli niezwykle ważnego węzła do Centralnego Punktu Komunikacyjnego. To "okno na świat" dla północy Podkarpacia.

CPK, czyli Centralny Port Komunikacyjny to program budowy nowego lotniska w Polsce oraz kolejowych połączeń - 1600 kilometrów nowych linii, tak zwanych "szprych", prowadzących z dziesięciu kierunków do Portu Lotniczego Solidarność i Warszawy. Na Podkarpaciu to dwie nowe linie, a jedna z nich Łętownia-Rzeszów, ma skrócić czas przejazdu pomiędzy stolicą województwa, a Czwórmiastem oraz zapewnić najszybsze połączenie z Warszawą i CPK. Wstępny projekt przebiegu tej nitki przechodzi przez Nisko i Stalową Wolę, ale pomija Tarnobrzeg i Sandomierz.

Pismo w sprawie włączenia Tarnobrzega oraz Sandomierza w planowaną sieć "Szprychy 6" lada dzień trafi na biurko Pełnomocnika Rządu do spraw CPK Marcina Horały, spółki CPK, do podkarpackich i świętokrzyskich samorządowców oraz parlamentarzystów. Co cieszy, inicjatywę poparły solidarnie wszystkie cztery miasta, pomimo tego, że dla części z nich nowy przebieg jest korzystny.

- Wspieramy się w ramach Czwórmiasta! Zgodnie uważamy, że zaproponowany przebieg "Szprychy 6" niweczy szansę na zbudowanie wewnętrznej sieci komunikacyjnej powstającej na bazie porozumienia czterech miast aglomeracji. Jest to o tyle istotne, że wszystkie cztery - Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola oraz Nisko - zostały sklasyfikowane jako "miasta średnie tracące funkcje". Stworzenie aglomeracji jest dla nasz wszystkich szansą. Podejmujemy starania o tę szansę! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

- mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE