Reklama

Czujny mieszkaniec pogranicza i szybka akcja SG

Opublikowano:
Autor:

Czujny mieszkaniec pogranicza i szybka akcja SG - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali obywatela Mołdawii, który pieszo przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Kluczowa okazała się informacja od mieszańca jednej z przygranicznych miejscowości, który zwrócił uwagę na nieznajomego mężczyznę z plecakiem porozumiewającego się językiem obcym.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (4 lipca) w obszarze odpowiedzialności służbowej placówki SG w Lubaczowie. Do Straży Granicznej zadzwonił mieszaniec pogranicza, który w okolicach m. Majdan Lipowiecki zauważył mężczyznę porozumiewającego się językiem obcym i pytającego przechodniów o lokalne środki transportu.
Już po kilku minutach na miejscu był patrol SG. Mundurowi ustali, że osoba wsiadła do autobusu w kierunki Łukawca. W tej też miejscowości zauważyli i wylegitymowali mężczyznę.

Na podstawie dokumentów i sprawdzeń w międzynarodowych bazach ustalono, że jest to 45-letni obywatel Mołdawii, który posiada zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen. Kilka miesięcy wcześniej usiłował już bezskutecznie wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce, wtedy odmówiono mu wjazdu.

Mężczyzna przyznał się do nielegalnego przekroczenia tzw. granicy zielonej z Ukrainy do Polski. Dodał, że planował dotrzeć do Francji i tam się osiedlić. Po ustaleniu miejsca przekroczenia granicy i sporządzeniu dokumentacji funkcjonariusze SG przekazali cudzoziemca z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE