Reklama

Czas na sprzątanie po wyborach. Będą mandaty?

Opublikowano:
Autor:

Czas na sprzątanie po wyborach. Będą mandaty? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowi posłowie i senatorowie zostali już dawno wybrani. Wygodnie siedzą w parlamentarnych fotelach, ale chyba nadal zapominają, że członkowie ich sztabów wyborczych powinni posprzątać materiały promocyjne.

Widok na tarnobrzeski Plac Bartosza Głowackiego, a tam dwa ogromne bilbordy zachęcającego do głosowania na Pawła Poncyljusza oraz Krystynę Skowrońską. Na tablicach ogłoszeniowych też można jeszcze spotkać uśmiechających się polityków. Tak jak to bywa po każdych wyborach, plakaty wiesza się bardzo łatwo, ale trudniej jest z ich usunięciem.

Zgodnie z kodeksem wyborczym wszelkie plakaty i hasła wyborcze powinny zostać usunięte przez odpowiedzialne za nie komitety w ciągu 30 dni od daty przeprowadzenia wyborów. Oznacza to, że w przypadku wyborów parlamentarnych z tego roku komitety miały na to czas do 12 listopada. Dopiero po tym terminie będzie można zgłosić niewywiązanie się z tego obowiązku do samorządów, które są zobowiązane do ich usunięcia na koszt konkretnego komitetu wyborczego. Zazwyczaj do takich działań oddelegowane są służby komunalne odpowiedzialne za porządek i zachowanie ładu przestrzennego w danej gminie czy mieście. Wcześniej komitet wyborczy może zostać upomniany i wezwany do usunięcia plakatów. Jeśli to nie przyniesie spodziewanego skutku, w grę wchodzi mandat od 20 do 500 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE