Reklama

Czas na iluminację świąteczne. Ratusz rozpoczyna przetarg

Opublikowano:
Autor:

Czas na iluminację świąteczne. Ratusz rozpoczyna przetarg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 22 października okaże się kto zamontuje oświetlenie świąteczne na ulicach Rzeszowa. Będą uzdabiać miasto do 14 lutego przyszłego roku.

Z roku na rok władze miasta przeznaczają coraz większe środki na oświetlenie świąteczne. W  2016 roku było to ok. 800 tys. zł, w 2018 roku było to już 1,1 mln zł, zaś w 2019 roku wydano na ten cel 1,2 mln zł. 

Iluminację świąteczne pojawią się m.in na ul. 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Jagiellońskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim i moście Zamkowym, ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Lisa Kuli, ul. Kilara oraz na ul. Grottgera, Asnyka, Krakowskiej i wiadukcie Śląskim.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Lista podkarpackich posłów głosujących przeciwko „Piątce dla zwierząt”

Z dokumentacji przetargowej wynika, że pojawi się kilka nowości. Poza standardowymi iluminacjami, jak np. napisz „Rzeszów” na rondzie Jana Pawła II, w przestrzeni miejskiej znajdą się oświetlenia w formie lampionów na rondzie Ulmów oraz zestaw elementów wolnostojących 3D w formie dwóch polarnych niedźwiedzi świetlnych w towarzystwie góry lodowej, który znajdzie się na ul. 3 Maja. Również w tym roku nie zabraknie na Rynku 16-metrowej choinki. 

Kwotę, jaką miasto planuje przeznaczyć na iluminację, poznamy po 22 października. Oświetlenie ma zostać zamontowane do 30 listopada. 1 grudnia miasto ma zabłysnąć świątecznym blaskiem. Firma, która wygra przetarg będzie zobligowana do naprawy uszkodzeń w ciągu 12 godzin od zgłoszenia usterki oraz do monitorowania stanu iluminacji, przynajmniej dwa razy w tygodniu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE