Reklama

Coraz więcej zarażonych duchownych! Biskup Kazimierz Górny na kwarantannie!

Opublikowano:
Autor:

Coraz więcej zarażonych duchownych! Biskup Kazimierz Górny na kwarantannie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny jest na kwarantannie, a u mieszkających razem z nim w pałacu biskupim przy ulicy ks. Jałowego dwóch księży potwierdzono koronawirusa. Na kwarantannie o czym już informowaliśmy na naszym portalu jest już też pięciu księży z parafii błogosławionej Karoliny Kózkówny w Rzeszowie oraz trzech księży z Parafii Św. Barbary w Ropczycach. Teraz doszło do tego dwóch kolejnych księży z Parafii Św. Wawrzyńca z Malawy koło Rzeszowa.

Informacja na temat kwarantanny księży z parafii z Malawy pojawiła się w środę po południu na facebookowym profilu parafii. "Z przykrością informujemy, że w związku z nałożeniem z dniem 10 czerwca 2020 roku na księży Parafii Malawa obowiązku urzędowej kwarantanny do dnia 19 czerwca 2020 r. zawieszone są w kościele wszelkie formy kultu" - poinformowali malawscy duszpasterze.

W parafii w Malawie jest dwóch księży. Jak informuje Sanepid nie są zarażeni koronawirusem, a ich skierowanie na kwarantannę to skutek prowadzonego dochodzenia epidemicznego w związku z ujawnieniem koronawirusa u proboszcza Parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie. Księża z Malawy mieli z nim kontakt.

Kwarantanna księży z Parafii bł. Karoliny Kózkówny z Rzeszowa i św. Barbary z Ropczyc

W sumie z Parafii bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie kwarantanną objętych 5 księży oraz 33 osoby z bliskiego kontaktu z nimi. Są to mieszkańcy miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Kościół został zamknięty do odwołania.

Na stronie parafii pojawił się komunikat, że osoby, które od 24 maja uczestniczyły w liturgii powinny obserwować stan swojego zdrowia, a w razie jakichkolwiek wątpliwości powinny się kontaktować z placówką sanepidu.

Kolejną parafią w województwie podkarpackim, która w ostatnich dniach objęta została kwarantanną jest Parafia Św. Barbary w RopczycachWśród osób znajdujących się w izolacji jest m.in proboszcz oraz 2 innych księży.

Parafia św. Barbary w Ropczycach informuje na swojej stronie, że ze względu na zaistniałe okoliczności msze św. w dni powszednie sprawowane będą tylko wieczorem.

Współpracownicy biskupa zarażeni koronawirusem, a on sam na kwarantannie

Teraz doszły kolejne potwierdzone zarażenia u księży. Są to 2 księża, którzy mieszkali w pałacu biskupim przy ulicy Jałowego razem z biskupem seniorem diecezji rzeszowskiej Kazimierzem Górnym. Są jego najbliżsi współpracownicy. Sam biskup Górny poddany został kwarantannie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE