Reklama

Cofnął liczniki w aucie o ponad PÓŁ MILIONA. Policja nie dowierzała

Opublikowano:
Autor:

Cofnął liczniki w aucie o ponad PÓŁ MILIONA. Policja nie dowierzała - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od stycznia 2020 roku policjanci obowiązkowo sprawdzają przebieg aut i wpisują je do bazy danych. Ma to zapobiegać pladze, jaką jest cofanie licznika. Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, to dla policji już nic dziwnego, ale pół miliona..?

W środę, 15 stycznia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej busa Mercedesa. Okazało się, że drogomierz w pojeździe mężczyzny, wskazywał ilość przejechanych kilometrów zaniżonych o 570 tysięcy!

Dwa tygodnie wcześniej, mężczyzna na przeglądzie odnotował nieco ponad 400 tys. kilometrów. Policjanci nie mogli w to uwierzyć, pół miliona kilometrów zaniżone na liczniku? Kierowca busa nie potrafił wytłumaczyć, jak do tego doszło. Twierdził, że pojazd nie należy do niego. Całe to zdarzenie miało miejsce na ul. Kwiatkowskiego w Sandomierzu, oddalonym od naszego województwa zaledwie o kilka kilometrów.

Uważaj na licznik przejechanych kilometrów w swoim samochodzie i pod żadnym pozorem go nie cofaj. Od 1 stycznia funkcjonuje przepis, który traktuje taką praktykę jak przestępstwo. Modyfikacja stanu drogomierza jest zagrożona karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE