Reklama

Co za obciach! Pokazy Monster Truck jednak nie dla Mielca

Opublikowano:
Autor:

Co za obciach! Pokazy Monster Truck jednak nie dla Mielca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zdziwieni musieli być ci, którzy środowy wieczór chcieli spędzić na pokazach Monster Truck. Organizatorzy przygotowali nawet konkursy, w których do wygrania były wejściówki na coś... co się nie odbyło. Dlaczego?

Pokazy ogromnych samochodów i popisy kaskaderów, zaplanowane były na środowy wieczór, 21 sierpnia. Impreza miała się odbyć na bazarze przy ul. Sportowej. Jak jednak redakcję Korso w Mielcu poinformował organizator, miasto nie wydało na nią zgody. Magistrat wyraził jedynie wstępną zgodę ale nie zdążył sprawdzić, czy pokaz będzie zgodny z przepisami bezpieczeństwa.

Sytuacja wydaje się absurdalna!

Jak Urząd Miasta uzasadniał swoją decyzję?

Wnioskodawca zwrócił się do Urzędu Miejskiego w Mielcu o zgodę na dzierżawę części terenu Bazaru przy ul. Sportowej zaledwie na tydzień przed planowanym terminem występu. Dodatkowo wniosek nie zawierał wielu kluczowych informacji, jak choćby elementów mających wpływ na bezpieczeństwo użytkowników widowiska (potwierdzenie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone uczestnikom).

We wniosku skierowanym do mieleckiego magistratu widniała data, która różniła się od tej podawanej przez organizatora do wiadomości publicznej. Co ważne, wnioskodawca promował i zapraszał mielczan na widowisko, nie wiedząc jeszcze czy otrzyma pozwolenie na zorganizowanie wydarzenia.

Promując pokaz w mediach, wskazywany był program pokazu, który różnił się od tego zawartego we wniosku. Zatem, o decyzji odmownej zadecydowały głównie nieścisłości oraz rozbieżności w datach i programie pokazu, a późny termin ubiegania się o dzierżawę nie dał możliwości poproszenia wnioskodawcy o uzupełnienie braków formalnych.

Dla zainteresowanych pokazem - w piątek, 23 sierpnia, pokazy Monster Truck odbędą się w Kolbuszowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE